Skocz do zawartości

Opel Zafira - pas zerwał się podczas wypadku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem Opla Zafire 1999rok. Niestety miałem wypadek, taki poważniejszy. Wpadłem w poślizg i uderzyliśmy w drzewo, na szczęście bokiem, dokładniej przednim lewym kołem. Jechaliśmy we dwóch. Ja jako kierowca wyszedłem bez szwanku chociaż wyciągali mnie 40 minut z samochodu, bo trochę pogniotło mi nogi. Natomiast mojemu pasażerowi podczas uderzenia rozwalił się pas, tzn. z tego co teraz sprawdzałem na spokojnie pękł po prostu zamek, w który się go wpina. Nie można ponownie wpiąć tego pasa w tym momencie, natomiast z pasem od strony kierowcy nie ma tego problemu. Pasażer uderzył głową w kierownice i przeleciał na tylne siedzenie. Gdyby nie pas, pasażer wyszedłby bez szwanku, jedynie miałby drobne potłuczenia, bo z jego strony kabina była cała. Teraz moje pytanie - czy w takim wypadku można wyjść na drogę sądową z Oplem o odszkodowanie związane ze złą konstrukcją tego pasa i czy jest w ogóle możliwość wygrania takiej sprawy? Może ktoś z Was już miał taką sytuacje. Niewiele brakowało, a pasażer zginąłby przez felerny pas, który miał zapięty.

 

Proszę nie oceniać, że wypadek, że to, że tamto, że ile to ja musiałem jechać. Tak, zawsze błąd jest po stronie człowieka i dobrze o tym wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 200% pewność, że auto nie miało nigdy nawet najmniejszej stłuczki. Jestem drugim właścicielem od 2001 roku, auto było kupione w polskim salonie i serwisowane w ASO do momentu, w którym go kupiłem. Przed zakupem był badany na okoliczność zaistnienia wcześniej kolizji w jeszcze innym serwisie Opla. Nie wiem - brać rzeczoznawce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie - czy w takim wypadku można wyjść na drogę sądową z Oplem o odszkodowanie związane ze złą konstrukcją tego pasa i czy jest w ogóle możliwość wygrania takiej sprawy?

Zanim ktoś wyprodukuje samochód to są przeprowadzane testy zderzeniowe itp. gdzie jest badane bezpieczeństwo. Więc o wadliwej konstrukcji nie ma mowy.

 

Natomiast prędzej bym się już skupił na fakcie że pękł zamek pasa, tylko czy serwisowałeś samochód i masz wszystkie przeglądy wbite ? Bo gwarancja jest na określony czas przy założeniu że masz przeglądy.

 

Uważam że nie masz szans ale próbować możesz, tylko lepiej pogadaj z dobrym prawnikiem jak widzi sytuacje, chyba że jakiś użytkownik jest takowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności