Skocz do zawartości

Wymiana swiec żarowych


Gość grzegorzk

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowczo na zimnym silniku.

 

pzdr

NIe zgodzę się z kolegą:?

Już wyjaśniam dlaczego.

 

Świeca jest ze stopu stalowego( jak podejrzewam) zaś blok silnika z aluminium. Ciepła świeca się rozszerza ale również się rozszerza aluminiowy blok. Aluminium ma większa rozszerzalność niż stal więc na ciepłym silniku połączenie świecy i bloku będzie "luźniejsze".

Sam wymieniałem świece przy przebiegu 180 tyś na ciepłym silniku i nic nie ukręciłem!!!

Każdy ślusarz Ci powie że połączenia których nie możesz odkręcić należy podgrzać.

Podstawa to:

1) Lać płynem penetrującym z 4 dni wcześniej na ciepłym silniku( nie gorącym bo odparuje szybko) ale ze 3 razy dziennie.

2) Kupić klucz długi do świec

3) Na ciepłym silniku( tak z 1,5 h po pełnym zagrzaniu)k abyś spokojnie dotknął ściec

3) Idealnie klucz ustawić w osi świecy i odkręcać z wyczuciem!!! Jak przekosisz to może pęknąć:(

Nowe świece , gwint, posmaruj delikatnie smarem miedzianym i przykręć z wyczuciem...aby nie ukręcić.

 

Jak tak postąpisz to szanse na ukręcenie masz małe.

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info,

dziwią mnie tylko tak stanowcze i zgoła odmienne stanowiska :beer:

 

ps

nie mam smaru miedzianego, więc go sobie odpuszczę

No cóż, stanowcze to one są tyle że w moim przypadku masz uzasadnienie. A smar kup miedziany lub grafitowy. Zapłacisz grosze a przy następnej wymianie nie będzie problemu z odkręceniem świeczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja dodam coś od siebie też wymieniałem świece bo mi padała 2.2 ciężki dostęp podobnie jak kolega z wyczuciem na ciepłym motorze, ale po wymianie jednej świecy spaliły się jeszcze dwie i wymieniłem wszystkie taka moja mała sugestia. Tylko że wydatek.

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się najgorsze :wesoly:

pomimo tego, że przez 4 dni lałem WD40, delikatnie ciągnąłem iiiii :?:

zerwany gwint :beer:

 

rozumien, że bez zdejmowania głowicy nie da rady,

robił ktoś? jaki koszt naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Współczuje. Kiedy byłem w serwisie poinformowali mnie ze taka przyjemność kosztuje 2500 i trwa około 3 dni.

Poza serwisem podejrzewam ze można taniej coś znaleźć.

 

Pozdrawiam

 

Fabian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama robocizna od 700zł tj zdjęcie głowicy i włożenie na nowo + ustawienie rozrządu do tego dodaj koszt uszczelki około 200zł i głowica do planowania koszt z naprawą gwintu około 250 zł tak przynajmniej kiedyś mi zaśpiewali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się najgorsze :)

pomimo tego, że przez 4 dni lałem WD40, delikatnie ciągnąłem iiiii ;)

zerwany gwint :)

 

rozumien, że bez zdejmowania głowicy nie da rady,

robił ktoś? jaki koszt naprawy?

Ile świec zerwałeś?

Jak jedną to da się z tym jeździć i powinno odpalać bez większych problemów. Zamieść zdjęcie jak Ci się ta świeca ukręciła bo może da się bez zdejmowania głowicy. Są takie rozwiertaki( z gwintem przeciwnym) które się wkręca w resztki śruby i czasami pójdzie.

 

Pozdrawiam

Omnibs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności