Skocz do zawartości

Maglownica corsa c


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam!okazalo sie ze mam uszkodzoma maglownice w swojej corsie c i prosze o pomoc odnoscie wlasciwego dobrania takiej maglownicy,czy musi byc z takiego samego rocznika jak moze auto?mam wspomaganie elektryczne czy na to tez trzeba zwracac uwage w doborze,czy wszystkie maglownice maja takie same mocowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* jeśli masz ze wsp. elektr. to taką szukasz

* rocznik nie musi być ten sam

* przekładnia powinna mieć jakąś tabliczkę ze swoim oznaczeniem - typ, symbol, nr - jeśli on będzie się zgadzał w drugiej to powinna bez problemu podposować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!problem rozwiazany,okazala sie uszkodzona listwa kierownicza(maglownica) skrzywiony byl sworzen.wymienilem na uzywke oryginalna i teraz jest wszystko ok,calkiem inny konfort jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

wlasnie zapisalem sie do forum poniewaz mam problem ze swoim autem.

Podpinam sie pod temat aby bez sensu nie tworzyc nowego....

wydaje mi sie ze mam problem wlasnie z maglownica poniewarz juz 3 razy bylem na ustawianiu zbierznosci w 3 roznychz akladach i we wszystkich stwierdzono ze zbieznoas jest ok... przyblize moj problem mianowicie od jakiegos czasu samochod dziwnie zachowuje sie w koleinach opny te same felgi te same samocho dziwnie zarzuca podczas zmiany pasa ruchu czy wyprzedzaniu...ale to az tak nie razi wiadomo polskie drogi i koleiny...przejdzmy do sedna zbieznosc ok luzow na drazkach brak potwierdzone w 3 warsztatach... przy skrecaniu kierownicy w prawo mimo wspomagania idzie dosc ciezko i kierownica brdzo wszytbko wraca do polozenia na wprost wrecz sama sie rwie zeby sie wyprostowac przy skrecaniu w lewo kierownica idzie bardzo lekko praktycznie kola same dokrecaja sie do maksimum i za zadne skarby nie wraca na wprost dopiero po jakims obrocie bardzo powoli sie prostuje...mysle ze to maglownica jezeli ktos ma inne podejzenia to prosze o porade bo juz nie mam na to sily sprawdzalem w innej corsie identycznej w ktorej jezdzi moj znajomy u niego wszytsko jest tak jak byc powinno kierownica w jedna i druga strone reaguje tak samo idzie lekko i ladnie powoli wraca do srodkowego polozenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem juz wszystko na tym forumi nie zauwazylem zeby ktos mial takie same objawy jak u mnie.... wlasnie zrobielm sobie kalibracje tego czujnika eps na postoju wszystko chodzi tak samo w jedna i druga strone z ta sam sila ale w czasie jazdy tak jak pisalem wczesniej ze skretu w prawo kierownica sama z dosc duza sila wraca do polozenia na wprost a z lewej nie ma takiej opcji...co jeszcze zauwazylem ze przy skreconych kolach na maksa w lewo i ruszeniu do przodu prade kolo jakby traci przyczepnosc i samochod przsowa sie na zewnatrz tak jakby katy skretu kol byly rozne...obawaim sie ze to moze jeszcze cos ze zwrotnica albo krzywy wachacz poprstu rece opadaja... gdzies jeszcze o wyprzedzeniu sworznia zwrotnicy ze on ma wplyw na to czy kola sie prostuja czy nie ale wdlug wydrukow ze zbierznosci jedna i druga strona maja ten sam wynik wiec chyba kola tak samo powinny reagowac w jedna i druga strone...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po niedzieli pojade na szarpaki i zbadam czy gdzies nie ma luzow przy okazji sprawdze sobie amortyzatory....potem kanal i bedziemy mierzyc przekatne czy jakis wachacz nie jest krzywy dzisiaj sciagne kola i sprawdze czy nie skrzywil sie drazek kierowniczy jak nic nie wyjdzie to wyciagne maglownice nic wiecej juz tam nie ma.... :lol: wlasnie wpadlo mi cos do glowy czy w maglownicy sa jakies sprezyny ktore powoduje ze ona ostawia sie w srodkowe polozenie? bo nigdy tego nie rozbieralem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności