Skocz do zawartości

Polecany warsztat specjalizujący się w dieslach we Wrocławiu


Gość Yaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem tu pierwszy raz. Mam problem. Moja Asterka w przeciągu 2 tygodni zaczęła kopcić jak parowóz na biało i czarno.Zero mocy, zapala po kręceniu 2 x po 10sec i najważniejsze : słychać stuki w silniku .Narastające wraz z obrotami z dnia na dzień coraz bardziej.Olej, filtry i świece żarowe wymieniłem.

 

Szukam porad i polecanego dobrego warsztatu ( we Wrocławiu )który naprawia diesle. Bo 40tyś km wstecz robiłem remont silnika. wał, panewki, głowica, rozrząd, u zwykłego mechanika (głównie benzynki) i znowu chyba czeka mnie to samo .

 

pozdrawiam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hey,

Mechanicy z Auto zatoki na Slęznej znają sie na dieslach. Ja za regulacje zaworow i sprawdzenie wtrysków 300zł zaplacilem. Dodam, ze wczesniej robilem uszczelke pod głowica i inni "mechanicy" z ul. Bardzkiej. nie polecam. Raz ze na auto czekalem 3tyg! a dwa ze musialem jeszcze 300zl doplacic bo auto nie chialo od razu palic, bo nie poytafili wtryskow dobrze przykrecic (tam jest znacznik) i ustawić zaworow.

Sam pewnei lepiej naprawiłbym sobie to w tak długim czasie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość mastercard

Mod przekierował mój post do kosza za naruszenie regulaminu (3,1)

nisko chylę głowę i przepraszam za niedopatrzenie,

ale post powtórzę ku przestrodze...

 

a było tak:

 

... odradzam... zdecydowanie odradzam...

 

Miałem mechanicznie uszkodzony komputer w Astrze G 17DTI (połamane piny w gnieździe K)

Nie działał pedał gazu... wymieniłem go na używkę skonfigurowana w profesjonalnym serwisie.

Pedał nie działał dalej... podłączyłem Autoscanner... zrobiłem wydruk... autko odstawiłem właśnie na ... - "bo blisko..."

 

na wydruk nawet popatrzeć nie chcieli "bo mają Techa"...

diagnoza specjalisty wysokiej klasy: "uszkodzony komputer, kable 100% sprawne, czujnik pedału sprawny"...

no normalnie dostałem stanu przedzawałowego...

firmę od komputerów miałem sprawdzoną i godną jak do tej pory zaufania...

 

Na moje sugestie dotyczące kabli słyszałem niezmiennie: "kable sprawdzone i 100% sprawne"...

 

zabrałem auto z tego "pożal się Boże" serwisu i pod domem stwierdziłem, że objawy ustępują jak poruszam kablami... no to do dzieła... rozebrałem wtyczkę K i znalazłem... zaj... tzn. gigantyczne zwarcie... po zaizolowaniu wszystkie objawy ustąpiły, autko śmiga jak złoto...

 

miałem szczęście, że byłem pewien sprawności komputera i zacząłem szukać w kablach mimo zapewnień pseudo-specjalisty, ale jakby ktoś nie miał tyle pewności to wydatek ok 1000PLN na nowy komputer całkiem bez sensu i tylko dlatego, że mechanik nie słucha sugestii klienta, bo "wie lepiej, bo ma TECH'a"

 

wzięli 80PLN "bez faktury" za nic... a w zasadzie błędną diagnozę...

w sumie lepiej jakby powiedział "nie wiem co to", ale wtedy kasy nie dałoby się wyszarpać...

 

powtórzyć jedynie mogę:

... odradzam... zdecydowanie odradzam...

 

cenzura/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastercard Mimo zaleceń nie stosujesz się do Regulaminu forum i danego działu - http://forum.opel24.com/regulamin-dzialu-warsztaty-samochodowe-vt32128.htm

Lokalizacja postów to jedno

a treść postu i opinie to drugie

 

Za kolejny taki post przydzielone zostaną pkt-y - tytułem - dążenia do celu nie zważając na panujące zasady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności