Skocz do zawartości

Corsa 1.2 1995 duże spalanie.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Posiadam od miesiąca corsę jak w temacie... w tym tygodniu zabrakło mi już 3 razy paliwa :beer: jako ze jestem studentem tankuję sobie po 25 zł :beer: i zawsze robiłem na tym ok 80 km teraz zrobiłem 57 a dziś 48 :beer: nie wiem co jest tego przyczyną .... ale ta Corsa i to 1.2 pali jak jakieś BMW 2.0 :beer: Co może być tego powodem i jak mogę to sam sprawdzić ewentualnie naprawić ? Dodam ze jężdze po mieście i ze słychać tak jakby miała przepalony tłumik ale go nie ma i obroty wolno spadają jak się doda gazu....

 

 

 

poprawiłem tytuł/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok miło ale co to są kable WN ?? gdzie są ?:beer: jak poznam ze są zużyte ?

a jeśli chodzi o tą sondę to jaki ona ma wpływ na spalanie czym się zajmuję gdzie się znajduję ? ile kosztują nowe bo może lepiej jak sprzedam:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok miło ale co to są kable WN ?? gdzie są ?:beer: jak poznam ze są zużyte ?

a jeśli chodzi o tą sondę to jaki ona ma wpływ na spalanie czym się zajmuję gdzie się znajduję ? ile kosztują nowe bo może lepiej jak sprzedam:P

WN - wysokiego napiecia , milo bylo by jak bys napisal jeszcze jaki masz silnik 1.2 fajnie :beer: ale X12SZ czy C12NZ ?? takie rzeczy kolego trzeba wiedzieć :beer: jak poznasz ze sa zużyte ?? kupiłes Corse to takie rzeczy jak kable zaplonowe, swiece, rozrząd sie wymienia tylko nie mów ze nie wiesz co to jest rozrząd ;> ?? Jaki sonda ma wpływ na spalanie ;> hmmmm niech pomysle ogromny ??;> bez niej wiecej by Ci auto smierdzialo pod Univerkiem niż byś corsa jezdził :beer: sonde masz z przodu komory silnika jak podniesiesz maskę , za korektorem wydechowamym troszke w dół :beer: wchodzi w taka rurę gdzie spaliny wychodza :beer: i od tej sondy wychodzi kabelek :beer: idacy do sterownika silnika :beer: sprawdz tez wężyki te takie gumowe w komorze silnika czy nie sa pekniete :beer: jak tak to wymien :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić jaki mam typ silnika ?

Jest aparat zapłonowy-masz c12nz.

Jest DIS (czarna żebrowana kostka w miejsce aparatu zapł.)- masz x12sz.

 

lub

 

Odczytać oznaczenie wybite w okolicy pierwszej świecy od prawej strony (stojąc przed autkiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to znajdę DIS-a czy aparat zapłonowy ?

Jak wiesz gdzie otwiera się przednią klapę pod którą znajdujesię silnik to reszte znajdziesz pod tą klapą tymbardziej silnik z całym osprzętem.

A tak naprawdę to jedź do kogoś kto się na tym zna zanim coś kolwiek popsujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności