Skocz do zawartości

Cylionderek hamulcowy ASTRA G - 1999 r prod - 4 dr SEDAN


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - drodzy forumowicze.

 

Jest to mój pierwszy post.

Proszę zarazem o wyrozumiałość.

Pojazd to Opel Astra 2 r prod. 1999 czerwiec - 4 dr sedan.

Kilka dni temu miałem dziwną awarię hamulców tylnych.

Zapiekły się.

Przyczyna...nieznana :beer:

Płyn hamulcowy oczywiście się zagotował od jazdy około 2 km w taki stanie.

Hamulce miały niewielki opór, ale jednak to wystarczyło.

Po rozłożeniu i ponownym złożeniu zadziałało.

Jednak w jednym z cylinderków - (dla informacji są to bębny ), dokładnie prawym tylnym odpadł ten niewielki pierścień grubości 1-2 mm który styka się bezpośrednio ze szczęką hamulcową.

O dziwo nie spowodowało to mniejszej skuteczności hamowania. O tym , że to odpadło sygnalizowało większe słyszalne tarcie – wyłącznie podczas hamowania. Owy element dostał się pomiędzy szczękę a bęben i sobie spokojnie na niej leżał - dopiero naciśniecie na pedał hamulcowy powodowało, że ten mały element blaszki tarł – co było słyszalne.

 

Moje pytania:

1. Czy skoro nie ma wycieków – skuteczność hamowania bez zmian – to czy powinienem wymieniać ten cylinderek??

A jeśli tak to na jaki??? Może pytanie początkowo nie brzmi zbyt mądrze, ale kupiłem właśnie cylinderek, jednak pomimo mojego zaakcentowania, że ma to być do ASTRY 2 i wskazaniem dokładnego modelu i marki – dostałem chyba od Astry 1.

Jest to model: Delphi Lockheed LW50008. Sprzedawca zapewniał, że będzie pasował, jednak mam wrażenie, że ciut się różni od tego jaki miałem w moim.... :beer: Ale może to tylko wrażenie.

 

2. Co z płynem hamulcowym...?? Wymieniać także, a jeśli uważacie, że tak to jaki proponujecie??

 

Czy znalazłby się ktoś, kto zechciałby mnie nieco oswoić z wiedzą??

 

Pozdrawiam zarazem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model

: Delphi Lockheed LW50008

Daewo, Astra F i niektóre silniki Astra G (sedan, kombi) i nie tylko

jako iż nie widzę w profilu pojemności ani symbolu to nie potwierdzę czy jest do tego auta

Czasami są cienkie blaszki na tłoczkach i służą one jako powiedzmy - prowadnica/ trzymacz szczęk. Tej akurat nie widzę i nie potwierdzę

Zaleca się wymianę płynu np co 2-lata więc za jednym zamachem możesz to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model

: Delphi Lockheed LW50008

Daewo, Astra F i niektóre silniki Astra G (sedan, kombi) i nie tylko

jako iż nie widzę w profilu pojemności ani symbolu to nie potwierdzę czy jest do tego auta

Czasami są cienkie blaszki na tłoczkach i służą one jako powiedzmy - prowadnica/ trzymacz szczęk. Tej akurat nie widzę i nie potwierdzę

Zaleca się wymianę płynu np co 2-lata więc za jednym zamachem możesz to zrobić.

Przede wszystkim bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Oczywiście mój błąd: jest to ASTRA G 1999 r., silnik 1,4 16V 90 KM. Niestety nie wiem jaki kod silnika :beer:

A co do blaszki - faktycznie taka mała blaszka, która w zasadzie nie wiem do czego służy... Podkładka...?

Natomiast co do płynu hamulcowego - już kupiony 1 litr BENDIX Jurid DOT-4. Dokładnie ma pojemność 985 ml. :beer: Czy wystarczy..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podany jako do tego silnika

najważniejsze aby śr tłoczków w cylinderku była taka sama z lewej jak i prawej strony auta

tu akurat podają 19mm

Śmiało tyle starczy a i jeszcze zostanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podany jako do tego silnika

najważniejsze aby śr tłoczków w cylinderku była taka sama z lewej jak i prawej strony auta

tu akurat podają 19mm

Śmiało tyle starczy a i jeszcze zostanie

Jeszcze raz dzękuję za szybką odpowiedź.

 

Nie wiem co masz na myśli.... 19 mm....

Dołączona grafika

Tu mi wyszło nieco inna wartość..... :beer:

Nie mniej np. na stronie http://www.autos.pl/advanced_search_result.php?showcat=1&cat=0&cPath=M-O_84_3406_10166&category=Uk%C5%82ad%20hamulcowy&subcategory=Cylinderek%20hamulcowy&keywords=pokaz&i=16&j=1

wskazuje na to, że faktycznie pasuje.

 

Cóż...Trzeba to sprawdzić......

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności