Skocz do zawartości

Linka sprzęgła astra 1.6 16V 96r.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam małe pytanie dotyczące sprzęgła w oplu astra 1.6 16V a mianowicie jestem posiadaczem tego auta od ok 1 miesiąca i od początku mam problem z pedałem sprzęgła. Pedał jest niesamowicie nisko niżej niż pedał hamulca facet od którego kupowałem zapewniał że sprzęgło jest nowe. Nie mogę jednak podciągnąć go linką gdyż regulator na lince jest już wkręcony na maksa biegi chodzą czasem ciężko zwłaszcza na zimnym silniku. Czy to już kończy się sprzęgło czy może jest niewłaściwa linka (dodam że wygląda na nową czyli facet musiał wymieniać). Przy pedale nie mam haczyka tylko taki mały okrągły zaczep może powinien być ten haczyk? Narazie doraźnie podłożyłem nakrętke przed pancerzem i pedał jest lekko wyżej ale to i tak nie to dodam że po tej operacji biegi też chodzą lepiej ale nie tak jak powinny. Na wygaszonym silniku biegi chodzą miodzio. W książce SAM NAPRAWIAM jest wyraźnie napisane że pedał sprzęgła powinien być wyżej od pedału hamulca inaczej może nie wysprzęglać prawidłowo i może być problem z biegami. Jeżeli dobrze zrozumiałem pedał sprzęgła powinien się podnosić wraz ze zużyciem tarczy? Proszę o poradę co zrobić w takim przypadku, wydaje się że linka jest za długa? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

 

poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

 

Przeniosłem/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szwagra asterce f pedał sprzęgła też jest duzo niżej niż hamulca, więc chyba to nic złego.

Czasem po przesiadce z Corsy zahaczałem stopą o hamulec.

 

A tak dla Twojej informacji- za dublowanie postów grozi ostrzeżenie, które właśnie poleciało na Twoje konto.

Proszę przestrzegać regulaminu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam spróbój na lince wyregulować ewentualnie w śodku w kabinie na sprężynie jeżeli to nie pomoże to pryczyną moży być podstawione łóżsko które jest na wykończeniu a mechanikowi nie chciało się go wymienić tylko zrobił takiego wałka tak częśto robią :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kabinie się nie reguluje , tylko przy skrzyni

 

jak już nie ma regulacji to są tylko 2 opcje , 1 linka już jest tak mocno wyciągnięta w co wątpię ,2 była wymieniona tylko tarcza , docisk został stary w ktrym słoneczko już jest mocno zmęczone i nie przenosi siły z wysprzęglika

 

 

gej ma być wyżej od hamulca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem tymczasowo rozwiązałem, przewierciłem gwint w tej plastikowej półksiężycowej nakrętce od regulacji tak żeby weszła głębiej na pancerz i zablokowałem ją dwoma skontrowanymi nakrętkami od tyłu. Pedał sprzęgła stoi teraz wyżej od hamulca i jest znaczna poprawa w przełączaniu biegów, chodzą jak masło. Nie wiem na ile to starczy, będę jeździł póki się da a jak strzeli to trudno z tego co zrozumiałem czeka mnie wymiana kompletu sprzęgła bo w sam docisk albo tarcze to się nie ma co bawić. Męczy mnie natomiast jeszcze to że według książek w miarę zużycia sprzęgła powinno się odkręcać regulację żeby obniżyć pedał może u mnie też tak będzie ;]

 

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe wypowiedzi, gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę o podzielenie się;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności