Skocz do zawartości

Zafira - gdzie wlew gazu?


Gość emjot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Mam umówiony montaż gazu za jakieś półtora tygodnia (zakład obłożony). ;) Wszystko już ustalone, jaka instalacja, zbiornik pomierzony, został jeden szczegół: wlew gazu. :)

 

W związku z tym pytanie do użytkowników zagazowanych Zafir (buda A) - gdzie macie wlew gazu? Czy mieści się pod klapką wlewu paliwa, czy też pod zderzakiem, albo w zderzaku z boku? Jakie są za i przeciw różnego umiejscowienia wlewu?

 

Dodam, że czasem jeżdżę za granicę, wiem że trzeba kupować przejściówki i często samemu tankować. Biorąc to pod uwagę, gdzie najlepiej umieścić taki wlew ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt sa ludzie co maja pod klapka i przemawia za tym ze nie trzeba sie schylac i jesli komus to robi nie widac na pierwszy rzut oka czy auto jest zagazowane czy nie i jest to troche jakby nie patrzec estetyczniejsze

 

natomiast korek w zderzaku hmmm jest bo jest, sam mam w E30tce ale zalozony przez poprzedniego wlasciciela i powiem szczerze ze jakbym mial tankowac poza PL to nie chcialo by mi sie schylac a robi to koles z obslugi bo w PL nie mozna samemu nalewac LPG a za granica tak :/

 

takze wybor zalezy od twojego gustu a wiadomo o gustach sie nie dyskutuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mieści się cała końcówka pod klapką?

Niestety nie.

A gdzie trzymać końcówkę, kiedy jest nieużywana?

W bocznej kiszeni przy fotelu kierowcy

Nie gubi się?

Poprzedni właściciel nie zgubił no i ja też na razie jej nie "posiałem"

Pozdrawiam Igor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam z tyłu na zderzaku lipa jak jasny gwint.Bylem przeciwny ale gaziarz stwierdził ze to jedyne miejsce w zafirze gdzie mozna go załozyc,okazuje sie ze nie.Pytanie do igora 601 mogłbys pstryknac fotke ciekawym jak to wygląda.pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem samochód, ja mam to nieco inaczej zrobione.

 

Sam wlew gazu jest schowany, na poziomie "dna" wlewu paliwa mniej więcej tam gdzie na zdjęciu, ale "głębiej" - na samym dnie. Do tego dostałem końcówkę wkręcaną z trzpieniem o długości ok. 10 cm, którą się wkręca w ten wlew do tankowania. Dzięki temu po wkręceniu całość "wystaje" z wlewu o ładne 5 cm i jest super dostęp. A tankowanie benzyny jest tak samo wygodne jak poprzednio. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności