Skocz do zawartości

duże spalanie - czy to sonda lambda???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, od jakiegoś czasu moja corsa zaczęła trochę więcej palić ok 11l/100km po mieście. Byłem u gazownika coś tam podregulował, ale mówił że wg ustawień to jest wszystko ok. Kazał ewentualnie wymienić filt powietrza i tak też zrobiłem. Wcześniej wymieniłem jeszcze świece i termostat. Wiem, że spalanie może wzrosnąć jak temp. powietrza jest niska i robi się krótkie odcinki. Rano jak przejade ok 200 - 400 metrów to nagle czuje zapach gazu w samochodzie. Gazownik mówił, że jak na zimnym silniku czuć gaz przez chwile to mogła pójść sonda lambda, bo zalewa silnik bardzo bogatą mieszanką. Czy to rzeczywiście moż byś sonda??? Wiem że kable WM też mogą mieć wpływ na większe spalanie. Co najpierw wymienić sondę czy kable?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najpierw wymienić sondę czy kable?:/

Stan kabli możesz szybko sprawdzić i ewentualnie wymienić w razie potrzeby.

Jeśli chodzi o sondę to nie wymieniaj na ślepo bo możesz wywalić niepotrzebnie kasę i to nie taką małą-bosch kosztuje około150 PLN.

Najpierw sprawdź jej napięcia, potem ewentualnie wymień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

Jakiś miesiąc temu zaczęla nagle jakieś 2l więcej palić. Raz powróciło spalanie do normalnego poziomu i znowu zaczął więcej palić. Mocy nie stracił, jedzie tak samo jak przedtem. Od samego początku jak mam założoną instalkę pali mi się check engine, a dokładniej zapala sie i gaśnie po jakimś czasie, z tym że teraz zapala się na coraz to dłuższe okresy. Instalka jest prosta, bez żadnych kompów, sterownik lambda lecho.

Autko śmigało bardzo ładnie, najniższe spalanie jakie mi wyszło to 6l gazu i jechał naprawdę ładnie, nie był za słaby, bez prooblemów się wyprzedzało. Na dniach mam jechać na diagnostykę. Jakieś propozycje co to może być? Lambda? egr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem dokładnie, jakiej generacji mam instalacje gazową, była zakładana rok temu, także chyba jest to dość nowa generacja, wszystko jest regulowane przez kompa. Wiem, że reduktory i inne to firmy Tomaseto, a układ elektroniczny to Bingo M. Po czym poznać, która to jest generacja??? A co do pytanie, to kontrolka silnika mi się nie zapala. Teraz zauważyłem, że na wolnym obrotach skaczą delikatnie przez chwile obroty silnika. Chyba będę musiał jechać do gazownika na te pomiary napięć sondy.

 

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 17:01 ]

i na benzynie samochód pracuje bardzo ładnie, aż nie raz to się nie chce gazu wlewać, ale ekonomia górą i trzeba się męczyć :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że w obu przypadkach warto zainteresować się filtrem powietrza

w tych prostych instalacjach ( na śrubę) powinno się regulację przeprowadzać wiosną i jesienią bo nie sądzę że możecie to sami zrobić

Piotrastra, możesz spróbować tą śrubą minimalnie zwiększyć lub zmniejszyć dopływ tylko zaznacz w jakiej jest teraz pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności