Skocz do zawartości

Chlapacze Zafira A


Gość emjot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - czy ktoś ma może zainstalowane u siebie? Czy rzeczywiście coś dają? Przy obecnej pogodzie moja Zafira bardzo się brudzi (drzwi i tył) :drunk: . Na allegro rozpiętość od 40pln za komplet to 200pln za oryginały. Oryginał pewnie będzie lepiej pasować, ale nie chciałbym wydawać tego rzędu pieniędzy na coś, co nic za bardzo nie daje... :drunk: ile są warte takie chlapacze, ewentualnie jakieś godne polecenia :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam mieszane uczucia. kiedyś była rozmowa na forum, wnioski były takie że zakładając chlapacze, kierowca jadący za Tobą zużyje mniej płynu do spryskiwaczy :drunk: ale tyłeczek zafirki nadal będzie brudny :drunk: no cóż vany tak mają i inaczej nie będzie. wszystko przez zawirowania powietrza. ale oczywiście nie odradzam, zawsze oś tam będzie lepiej :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden powód dla przednich chlapaczy-brak ich powoduje tzw piaskowanie progów.Woda podczas deszczu udzerza w próg spod koła wraz z drobinami piasku.Widziałem to u kolegi jak pomalował samochód lakierem renowacyjnym i po dwóch miesiącach jazdy bez chlapaczy progi przy nadkolu były w kolorze podkładu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja po kupnie już musiałem zabezpieczać progi (w 7 letnim aucie), bo nawet trochę zaczynały rdzewieć przy samych nadkolach. Mechanik nałożył od razu trochę baranka, bo jak mówi za rok miałbym to samo - dlatego myślę o chlapaczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie oryginały ktore sam kupilem i zamontowałem,pasuja idealnie ale auto ez sie brudzi tylko nie w takim stopniu.Jak nie było ich to ładnie wypiaskowało mi dół drzwi kierowcy było to widoczne szczególnie po umyciu.pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę kupić oryginalne w salonie Opla. Kosztowały mnie w zeszłym tygodniu w Zamościu 200,00 złotych. Dużym plusem oryginalnych jest bardzo prosty montaż i super spasowanie z nadwoziem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po kupnie Zafirki sam montowałem oryginalne chlapacze Opla. Dla mnie bomba. Nie tylko ze względu na piasek spod kół ale również na drobiny lepików, asfaltów i innych specyfików, po których czasami trzeba jeździć po naszych remontowanych (czyt. łatanych) drogach. Jak kupiłem Zafirke miała na lakierze drzwi czarne kropki takich właśnie smołopodobnych substancji. Elegancko doczyściłem, założyłem chlapacze i teraz nie ma z tym problemu.

Generalnie chlapacze polecam ale przed brudem to one nie chronią w żaden sposób. Trzeba też trochę ostrożniej pokonywac krawężniki żeby nie urwać chlapaczy.

Pozdrawiam

Seba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem u siebie orginały... :roll:

 

i dzisiaj od razu niemal urwałem chlapacz przedni prawy przy wjeżdżaniu tyłem na krawężnik - trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście tylko śrubka na dole puściła - kwestia dokręcenia. Czy się sprawdzają okaże się przy brzydszej pogodzie...

 

Zafiramen, masz super kolor... sam szukałem takiego, bo żona uwielbia takie zielone samochody, ale się nie dało... przy używanym samochodzie kolor to niemal ostatnia rzecz na którą się patrzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z numerów "Auto Świata" był artykuł na temat Zafiry. Jako jedną z wad podano powstawanie ognisk korozji w miejscu mocowania chlapaczy. Z tego wniosek,że nie warto ich stosować. Łatwiej zabezpieczyć obrzeża progu dodatkową warstwą farby bitumicznej niż zwalczyć korozję na błotnikach pod zaciskami chlapaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności