Skocz do zawartości

Wyważanie kół co roku?


Gość yanaek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie natury ogólnej,

mam koła z oponami letnimi (felhgi alu) i koła z oponami zimowymi (felgi stalowe)

 

wyważane były oba komplety , obecnie mam założone koła z letnimi,

koła z zimowymi były wyważane rok temu (przy zakupie i zakładaniu nowych opon zimowych)

 

czy mogę teraz bez żadnego ryzyka zmienić sobie sam koła na te z oponami zimowymi, wyważane rok temu? czy powinienem mimo wszystko udać się do warsztatu gdzie mi na nowo koła zimowe wyważą (i przy okazji już założą)

 

kwestia jest taka czy poświęcić trochę czasu na dojazd i czekanie w zakładzie oraz ok 10zł/koło do wyważenia, czy po prostu zrobić to samemu i zaoszczędzić troszkę czasu (brak kolejki) i ok 40-50zł?

 

pare osób poleca mi wyważać koła co roku , przy okazji zmiany, natomiast starszy wujek ;] stwierdził, że spokojnie mogę sobie sam założyć, o ile z tych kół nie odpadł mi do tej pory żaden ciężarek z ostatniego wyważania

 

co o tym sądzicie? czy poza ciężarkami koło może się, jak to określić "znieważyć" ;] w jakiś inny jeszcze sposób i wymaga corocznej kontroli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam zawsze przy zmianie i zawsze u tego samego gościa (dokładny i skrupulatny a właśnie za wymianę w piątek zapłaciłem 25 zł / 4 koła).

 

Dlaczego zawsze wyważam ?? Bo zawsze zdarza się jakieś koło do poprawki (w piątek 2 szt. miały małe poprawki 5g). Wolę pojechać i niech sprawdzą niż później zastanawiać się co mi buczy lub telepie. Koszt niewielki a i przy okazji ręce czyste :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem 25 zł / 4 koła).

za taką cenę jasne że warto jechać do fachowca

ale jeszcze nie słyszałem by za taką cenę ktoś to robił

No cóż, niektórzy mają szczęście. W innych zakładach biorą ok 10 zł za koło.

 

Ten zakład gdzie je wymieniam ma wady i zalety. Zaleta - wymiana opon, gość sumienny, zresztą jak pracował w innej formie też do niego jeździłem, więc podążam za nim.

Ale mechaników mają podobno kiepskich więc nie korzystam. Tam znów gdzie mi naprawiają samochód mechanicy ok i do tego pracuje tam mój znajomy, co do wyważania maja drożej (10 zł / koło) no i za duży zamęt przy tym jest (przeważnie pomagają lub robią uczniowie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności