Skocz do zawartości

Swiezo kupilem Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nie długo Astre 94r. 1.6 100KM na LPG i w związku z tym mam pare pytan i mam nadzieje ze mi pomozecie. A wiec

1. W czasie jazdy temperatura jest tak ok 2-3mm przed 90stopni natomiast w czasie postoju np. w korku temperatura rosnie w granice nawet 98 stopni raz zauwazylem nawet lekki dym wydostajacy sie spod maski po czym temp. spada do ok 70 stopni. Co to moze byc i czy to jest szkodliwe dla motoru ?

2. Ile mniej wiecej moze kosztowac wymiana rozrządu, czesci i robota ?

3. Co powiedzie na temat osiagow tego autka? dodam ze jest to sedan takze mase ma ale spodziewalem sie czegos lepszego, szczerze mowiac jechalem w 4 osoby z zaladowanym bagaznikiem to przy wyprzedzaniu musialem sobie pomagac czworeczka. Moj ojciec ma mondeo 1,6 16V 90 KM 95r i chyba bym go nie lyknąl.

4. Jaki rozmiar opon do 15calowych felg bylby najlepszy ?

Z gory dzieki za odpowiedzi i wskazowki. Pozdrawiam michalek28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz zauwazylem nawet lekki dym wydostajacy sie spod maski

A czy przypadkiem nie było wtedy deszczowego/mglistego dnia? Te astry mają to do siebie że bardzo mocno paruje z okolic chłodnicy jak jest wilgotno, wygląda jakby się dymiło.

 

U mnie temperatura normalnie jest ok 93-94 stopnie w korku przechodzi lekko za 100 i włącza się wentylator. Nie ma się co przejmować, wskaźnik też może oszukiwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jaki rozmiar opon

do 15calowych felg byłby najlepszy ?

weź sobie na necie poszukaj kalkulatora i przelicz z oryginalnych ładowanych do tej asi,

 

2. Ile mniej więcej możne kosztować wymiana

rozrządu, części i robota ?

nie wiem jak koszt części ale za sama robociznę w dobrym warsztacie nie zapłacisz więcej niż 150 zł

 

3. Co powiedzie na temat osiagow tego autka? dodam ze jest to sedan takze mase ma ale spodziewalem sie czegos lepszego, szczerze mowiac jechalem w 4 osoby z zaladowanym bagaznikiem to przy wyprzedzaniu musialem sobie pomagac czwóreczka. Moj ojciec ma mondeo 1,6 16V 90 KM 95r i chyba bym go nie lyknąl.

zapewne opis tej sytuacji tyczy się LPG tak :lol: jak masz II generacje to się bym nie dziwił, auto zawsze będzie słabsze, jedno bardziej drugie mniej, inna sprawa regulacja instalacji i dolot powietrza (niektórzy zmniejszają żeby nie strzelał)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ile mniej wiecej moze kosztowac wymiana

rozrządu, czesci i robota ?

... rolka 80, pasek ok 30, pompa 100 + robota ....

chyba bym go nie lyknąl.

... było kupic Porsche ...

4. Jaki rozmiar opon do 15calowych felg bylby najlepszy ?

... http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karoltloczynski

Kolego zalezy jaki masz czujnik temp. Moze ci sie wlaczyc wiatrak przy 92 a moze np na 102 stopnie. Jezeli wiatrak dziala to nie ma powodow do obaw.

 

Apropo LPG zapewne masz X16XEL wiec tutaj sekwencja i jezdzisz bez straty mocy. Smigałem tym autkiem przez pol roku i byłem zadowolony, najlepiej zbierało sie od 3 tys w gore - wtedy redukcja nie była potrzebna (smigałem tylko na PB)

 

Powodzonka i szerokosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności