Skocz do zawartości

Gaśnie na zimnym na benzynie i LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Teściu założył sobie gaz do Corsy 1.2 80 KM no i zaczęły się problemy. Od samego początku silnik zaczął gasnąć na zimnym i to zarówno na benzynie jak i LPG. Na ciepłym pracuje ok. Instalacja na gwarancjji i oczywiście mechanicy regulują 2 razy w tygodniu ale widzę że są bezradni. Poza tym regulują inst. LPG a ja mam przeczucie że skoro źle zapala róznież na Pb to musieli coś spie... Chciałbym teściowi jakoś pomóc. Moźe ktoś ma podejrzenie co może być nie tak? Sondę lambda bym wykluczył bo ona chyba i tak nie działa poniżej pewnej temperatury. Czy przepływomierz może powodowac też takie objawy? Instalacja Stella Nord.

P.S. Za rady - trzeba było nie zakładac LPG dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów jest masa, czytałem trochę ale jakoś żaden nie opisuje dokładnie mojego przypadku. A tak poza tym to przy takim podejściu możnaby zamkąć to forum bo już wszystko zostało opisane. Są propozycje co do sondy lambda ale już próbowaliśmy pojeżdzić z dwa dni na benzynie i bez zmian. Może coś z czujnikiem temperatury? Inne opcje to przepływomierz lub silnik krokowy. Chodzi o to żeby może ktoś ukierunkował poszukiwania lub określił że np jesli po odłaczeniu tego a tego bedzie ok to to moze być np przepływomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przepływomierz może powodowac też takie objawy?

pewnie że może

Może coś z czujnikiem temperatury?

też może być

czytałem trochę ale jakoś żaden nie opisuje dokładnie mojego przypadk

to byś wiedział że ważna to taka czy pali się kontrolka silnika a po czasie jaki poświęciłeś na napisanie tego tematu nie widać byś poświęcił czas na przeczytanie czegokolwiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego posta wysłałem o 9.56 a nastepnego edytowałem o 11.19. Jesli uważasz że ponad godzinne czytanie na temat potencjalnej usterki jest za krótkie to powiedz ile wg Ciebie należy szukać? Napisałem co wyczytałem co sugerowali inni. Kontrolka silnika się nie pali. Jakby się paliła to zacząłbym od tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem od tego by zwracać uwagę a od rejestracji do napisania tematu zajęło ci 7min.

może i czytasz w czasie czekania na podpowiedz. skończmy tą dyskusję i do rzeczy

co z tym czujnikiem wymieniłeś??

tak pomyślałem że to może emulator bo jak stało się to po założeniu tej instalacji to tu trzeba by szukać przyczyny

 

słuchaj trochę poszperałem i wszędzie twierdzą że to jest czujnik płynu, przepływka lub ERG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum czytałem jeszcze zanim się zarejestrowałem/ Czujnika jeszcze nie wymieniałem. Narazie chciałbym sobie przygotwać listę najbardziej prawdobodobnych przyczyn. A z tym emulatorem to myślałem że przy instalacji sekwencyjnej instalacja LPG korzysta z sondy lambda a nie z emulatora, czy tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek kup/podmień jak masz możliwość czujnika temp i posprawdzaj wszelkie przewody i kable to najmniej kosztuje a może mechanicy przypadkiem/celowo/zapomnieli podłączyć spowrotem

 

może być tez walnięty czujnik położenia wału bądź coś z cewka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie pomogło odłączenie akumulatora na całą noc. Rano pojeździłem na benzynie i prosto do gazownika bez załączania gazu. Zagrzał się więc tylko wyregulował po zmianie świec zapłonowych i filtra jeszcze raz silnik. A na zimny silnik i problemy z nim pomogło przełączenie temperatury gazu z 20 stopni na 30. Ale nie wiem czy nie lepiej ustawić na 40 Bo jeszcze czasem rano jak już się przełączy na gazik potrafi zgasnąć, więc pewnie jeszcze jedna wizyta. Silnik ten sam więc może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności