Skocz do zawartości

zafira tdi - nie można uruchomić rano jak jest zimno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest zimno to rano nie można uruchomić .Jak sięuruchomi to cały dzień zapala bez problemu . Wymienili przewody pdpływowe nadmiaru paliwa, uszczelki pod zaworami i sprawdzili szczelność obudowy filtra paliwa - w renomowanym serwisie diesla , a i tak dalej rano jak zimno nie zapala.

Już minął miesiąc jak co kilka dni bywał samochód w serwisie diesla / w międzyczasie wstawiłem zaworek zwrotny i nic / i mowią mi ,że ściągną nową pompę ale nie mają pewnością że to wina pompy i tak naprawdę nikt nie może mi nic poradzićz usterką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zimno to rano nie można uruchomić .Jak sięuruchomi to cały dzień zapala bez problemu . Wymienili przewody pdpływowe nadmiaru paliwa, uszczelki pod zaworami i sprawdzili szczelność obudowy filtra paliwa - w renomowanym serwisie diesla , a i tak dalej rano jak zimno nie zapala.

Trzeba było zacząć od świec żarowych...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zimno to rano nie można uruchomić .Jak sięuruchomi to cały dzień zapala bez problemu . Wymienili przewody pdpływowe nadmiaru paliwa, uszczelki pod zaworami i sprawdzili szczelność obudowy filtra paliwa - w renomowanym serwisie diesla , a i tak dalej rano jak zimno nie zapala.

1) Świeczki - sprawdzisz próbnikiem - jak będą dobre to

2) Stawiaj kilka dni autko przodem w dół( niżej) bo może dalej cofa się paliwko - jak to nic nie da to spróbuj odpowietrzyć po nocy ale przed odpaleniem. Jak odpowietrzysz i zaraz odpali to znaczy że Ci się dalej zapowietrza.

3) Sprawdzenie kompresji na cylindrach.

 

Ja przynajmniej tak bym działał.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece sprawdziłem w pierwszej kolejności .Teraz już drugi dzień postawiłem samochód przodem w dół i odpalił. Rozmawiałem w serwisie i mówią coś o nieszczelności/ chociaż wcześniej mówili,że sprawdzali i jest szczelny obwód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece sprawdziłem w pierwszej kolejności .Teraz już drugi dzień postawiłem samochód przodem w dół i odpalił. Rozmawiałem w serwisie i mówią coś o nieszczelności/ chociaż wcześniej mówili,że sprawdzali i jest szczelny obwód

Słyszałem iż niektórzy na dolocie zakładają zaworek zwrotny aby paliwo się nie cofało do zbiornika. Czasami zakłada się również zaworek zwrotny na powrocie z pompy aby się nie zapowietrzała jak nie trzyma zaworek jednokierunkowy w pompie. Może pomyśl również o tych możliwościach.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem, Zosia nie odpalala rano zaparkowana pod gorke ale ladnie odpalala z gorki. Wyczytalem na jakims forum, ze przyczyna moze byc zapowietrzenie, spowodowane zapieczonymi wtryskiwaczami. Potem czytalem, ze przyczyna moze byc tez zapieczenie sie zaworku zwrotnego w pompie wtryskowej. Zastosowale preparat do czyszczenia wtryskiwaczy STP i problemy minely na jakies pol roku, w czerwcu czy lipcu 2009r znowu zaczely sie problemy z odpalaniem, bak zalalem ponownie preparatem STP i jest OK.

 

Moim zdaniem warto zaczac wlasnie od zastosowanie preparatow do czyszczenia ukladu paliwowego w dieslach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,spróbuję dodć ten płyn do paliwa i zobaczę co będzie dalej.Pozdrowienia z Olsztyna.

 

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 20:01 ]

zapomniałem się spytać , ile tego płynu wlewa się do baku paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Pan. Od maja mam Zafirkę i jak do tej pory bylam zadowolona ale... od pewnego czasu mam problem z odpalaniem dokladnie to co Pan opisuje. Znajomy mechanik doradził mi zebym go sprzedala bo ...te typy tak mają....co robic ? nie chcialabym sie go pozbywac bo bardzo mi sie podoba i dobrze mi sie nim jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności