Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów- Corsa C 1.0


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z skrzynią biegów w corsie C (silnik 1.0) a mianowicie ciężko wchodzą biegi w szczególności 2 , i jak się przełącza na (sucho) to głośno słychać przed autem jak się zmienia biegi moim zdaniem tak nie powinno byc , i czy jest jakaś rada by pozbyc się tej usterki??? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif :D:)

 

Poprawiłem tytuł-nie piszemy z Caps Lock/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz ktoś napisze ze już było i poszukać tylko trzeba :wesoly: Zapewne do wymiany ma kolega mechanizm zmiany biegów, coś takiego widoczne z prawej strony silnika przy skrzyni biegów - pierwsza z brzegu aukcja na allegro

http://www.allegro.pl/item770882147_mechanizm_zmiany_biegow_opel_corsa_c_meriva.html

Często pada i wypada wymienić albo regulować jeżeli się jeszcze da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam nic tylko wymienic na nowy mechanizm zmiany biegow w tej chwili z tego co wiem to sa one bardziej ulepszone niz nawet ten co ja zalozylem chodz tez juz mam ten lepszy bo z pierwszej produkcji tych modeli to byl caly plastikowy i sie szybko te czesci zurzywaly teraz juz na tym co zalozylem a zalozylem urzywany ze podkresle zrobilem 40 tys km i wszystko dziala bez zarzutu wjec polecam wymiane a jazda bedzie przyjemniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z moim oplem Corsa B

tzn mam problem ze skrzynią biegów.

za każdym razem jak staram się wrzucić wsteczny to skzrzynia wydaje takie dziwęki jakbym nie używał przy zmianie wogóle sprzęgła.

Czy to jest ten sam problem co na początku był opisywany na tym forum że winna jest temu guma lub bolec przy wybieraku, czy zupełnie coś innego?:(?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość kaamilek6

witam, mam taki

 

Witam mam problem z moim oplem Corsa B
tzn mam problem ze skrzynią biegów.
za każdym razem jak staram się wrzucić wsteczny to skzrzynia wydaje takie dziwęki jakbym nie używał przy zmianie wogóle sprzęgła.
Czy to jest ten sam problem co na początku był opisywany na tym forum że winna jest temu guma lub bolec przy wybieraku, czy zupełnie coś innego?sad.gif?

 

 

Witam ,mam taki sam problem z skrzynią biegów, wsteczny jest najgorszy z 1 i 2 też są problemy na zimnym silniku bądź jak jest zgaszony nie ma problemu ale jak już się trochę nagrzeje to jest duży problem, regulowałem już linką i trochę pomaga ale ciężko dociska się pedał do podłogi i jest dość wysoko, już strzeliło mi parę linek więc czas na zrobienie tego, proszę o informację co może być przyczyną ? jutro mam zamiar zabierać się za naprawę z kolegą, z góry dzięki za każde info

 

posiadam opel corsa b 1.0 12 v 99 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie. Posiadam Corsę C. Od pewnego czasy wydaje mi się, że 2 biegi nie wchodza jak dawniej. Chodzi mi o 1 i wsteczny. Czasami przy zmianie biegów nie wchodza tak płynnie jak jeszcze 2 miesiące temu. Co może być przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Boniekpolo

Witam Panowie. Dolejcie sobie oleju do skrzyń automatycznych Atf II lub      hipol-u 85w90, mam piątego Opla i w każdym trochę brakowało, a opel automat czy manual na ATF II dobrze się sprawuje. Moja Vectra B ma 320 tysięcy przelotu, a biegi wskakują płynniej niż w mojej corsie C po 162 tysiącach. nieszczelności w nastoletnich bolidach to norma, powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności