Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po pojawieniu sie ostatnio pierwszych przymrozków zauważyłem że moja Meriva trudniej odpala, tzn trzeba dłużej ja "kręcić" ale w koncu sie udaje. Wystarczy raz przekrecic klucz i dłużej przytrzymać go na rozruchu i w koncu odpali ale wczesniej od kopa zapalała. wygląda to tak jakby rozrusznik słabiej kręcił. sprawdzałem akumulator jest w idealnym stanie, zawór Denso wymieniałem wiosną więc to odpada a zreszta nie ma innych objawów jego uszkodzenia. inna sprawa ze silnik chodzi glosniej po odpaleniu a jego dzwiek ma taki metaliczny charakter. rozumiem ze ten typ tak ma i zima jest to bardziej widoczne ( a raczej słyszalne) ale niepokoi mnie ten dluzszy moment rozruchowy. kupilem zimowy dodatek do diesla i bede dodawal do paliwa ale czy to cos pomoze? co moze byc przyczyna?

miał ktos podobne problemy? z góry wielkie dzieki

 

sorry zapomnialem najwazniejszego: Meriva 1,7 CDTI (101KM) 2004 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytałem gdzieś w gazecie ze świece żarowe powinny być dłużej nagrzewane to ze w Diesl Meriva 1,7 cdti (ja taka mam tez miałem z tym problem) i ja robiłem to tak przekrecałem kluczyk 3 razy i odpaliłem bez zazutu pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Kto leje dodatki do nowych diesli.Wysterczy tankowac dobre paliwko i jest ok,przeciez te silniki 1.7 od Isuzu slyna z tego ze maja latwy rozruch w zime.wysterczy poczekac az swiece zarowe sie podgrzeja i zapalac chyba ze swiece niesprawne.pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi gasł silnik w czasie jazdy podczas mrozów. Dolałem dodatek do ropy po zatankowaniu całego baku i problem w zasadzie minął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wtamtym roku paliwo z orlenu plus środek dezela i przy -25 się zmydliło wymiana filtra i czyszcenie przewodów było.poźniej się dowiedziałem że ten chyba ekodiesel czy jakoś tak(normalny)na orlenie jest do -20 tylko

co do świec to one grzeją nawet jak kontrolka nie świeci wiec nie ma sensu chyba powtarzać tego po parę razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zbyszek670

,po dolaniu denaturatu 250 mil na połowę zbiornika problem zniknął

 

A nie lepiej lać dobrej jakości paliwo a nie faszerować silnika denaturatem,system CR może nie wytrzymać tego.TDCI-silniki forda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie -30 :) więc pewnie dużo będzie zamarzało,po tamto rocznej niespodziance gość z opla powiedział że żadne cuda tylko spokojnie koło 5% benzyny dolewać i będzie ok! i że silnikowi nie szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności