Skocz do zawartości

Dziurawy tłumik-problem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam. podczas sprzatania samochodu odpalilem go, gdyz troche chcialem go rozgrzac. zauwazylem jedna rzecz. mianowicie dym z tlumika wydobywal sie ale z dwoch miejsc :beer:

zalaczam fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

czy ta "dziura" moze miec cos wspolnego ze spadajacymi obrotami, gasnieciem na benzynie podczas jazdy i mala moca samochodu:wesoly: (kiedys zakladalem taki temat, ze mi gasnie na benzynie, nie trzyma obrotow i gdy dodaje gazu, to wcale sie auto nie rozpedza, tylko jest zamulone).

 

co o tym myslicie.

licze na pomoc :beer:

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

czysto teoretycznie tak, bo spaliny mogą się cofać (zamulony silnik) ale w praktyce raczej nie bo to już końcówka wydechu choć kto wie, może ktoś inny obali/potwierdzi moje przypuszczenia

 

co do obrotów to raczej krokowy silniczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

moim skromnym zdaniem to nie ma nic do do twoich problemów

a swoją drogą to pewnie słuchasz głośnej muzyki że nie słyszysz że auto głośno pracuje

 

jeszcze jedno "regulamin 3,1"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyki nie slucham w aucie, to po pierwsze.

a po drugie samochod pracuje cicho, wiec nie wiem skad przypuszczasz, ze pracuje glosno, jak nie pracuje :wesoly:

a napisalem "dziura", bo dokladniej nie zgladalem, czy dziura faktycznie jest :beer:

 

(wiem o co ci pewnie chodzi, ze malolaty jezdza z dziurami w tlumnikach na dwa palce, dzieki czemu samochod chodzi glosno jak traktor. w moim przypadku chodzi ciuchutko)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymu sporo czyli "jakiś" ten wydech jest

czysto teoretycznie tak ... ale w praktyce raczej nie bo to już końcówka wydechu choć kto wie, może ktoś inny obali/potwierdzi moje przypuszczenia

a praktycznie - jeśli tłumik byłby zapchany to problemy z muleniem, nie osiąganiem wyższych prędkości itp mogą występować.

 

A tak w nawiasie - tłumik do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie takiej odpowiedzi potrzebowalem. oszacowanie co i jak :beer: naprawde sie zdziwilem co do osiagow tego samochodu, jak i "agresywnosci" podczas jazdy. poprzednie auto, mialo silnik 1,4 i o wiele szybciej i agresywniej jezdzilo. czuc bylo o wiele wieksza moc w porownaniu do tego, co ma 1,6 :wesoly:

 

i w sumie nie wiem czy tlumik byl zapchany, czy nie , bo poprzedni wlasciciel nic na ten temat nie wspominal (mimo ze mamy kontakt ze soba non-stop) :beer:

 

mowisz "do wymiany". czy caly tlumik i srodkowy i koncowy wymieniac???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik środkowy, a ostatni to dwa różne tłumiki

środkowego nie widzę więc nie mogę się odnieść

 

Zdarza się że "przegnite" elementy jednego tłumika potrafią pozaklejać wydech tym bardziej w powiązaniu a "plującym" olejem - w starszych wymęczonych motorach

Zdarza się również iż pokruszony katalizator potrafi zrobić to samo.

 

Wystarczy że wymontujesz ostatni - zrobisz rundkę i ew. zobaczysz różnicę

przy czym jeśli środkowy jest w podobnym stanie - to zrób porządek z jednym i drugim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli chcialbym wymienic oba tlumniki, z tym, ze bardziej sportowe brzmienie chcialbym miec, to jakie elementy musialbym kupic??? kwestia zakupow zostaje mnie, gdyz znajomy mechanik zgodzilby sie na ewentualna wymiane tlumnikow :beer:

 

z ciekawosci przygazowalem auto na maxa. efekt??? efekt "pierdzacy" tlumik :wesoly:

czyli jednak wymiana mnie czeka na 100%. jak wrazie wymienie, to napisze czy to dalo cos na ogolne "oslabienie" i zamulenie samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Daruj sobie jakieś sportowe tłumiki itp . Kup zwykłe . Raz, że i taniej Cie wyjdzie a dwa, że nie będzie wieś tutningu .

 

Takie jest moje zdanie a jeszcze taniej Cie wyniesie naprawa jak sam to naprawisz co jest banalne trzeba mieć tylko kanał i trochę kluczy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam to naprawisz co jest banalne trzeba mieć tylko kanał i trochę kluczy .

... i boszkę, bo rzadko chce zejść sam ...

... a tak na poważnie - rejczi85 obiecał, że napisze jak naprawi, a Ty popatrz na datę postu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności