Skocz do zawartości

Obroty po wcisnięciu sprzęgła spadaja do 500-600rpm


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Już dawno nie pisałem nic na forum bo jakoś problemy mnie nie dopadały ale od jakiegoś czasu borykam się z problemem falujących obrotów po wciśnięciu pedału sprzęgła obroty spadają do 500-600rpm i tak już zostają chyba że dodam gazu to wszystko wraca do normy często bywa też że utrzymują się się one ponad normę tak ok 1100rpm wiecie jaki może być problem??? dodam iż Omega manowe świece ( wydaje mi się że auto spala troszkę więcej paliwa niż powinno ) Auto OMEGA B 2.0 16V 1997r bez gazu. Ja jakoś daje radę jeździć ale żona ma czasem problem bo auto potrafi zgasnąć gdy obroty spadną:roll:

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiamy Krzysiek z żoną Martą;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów brak, krokowy czyszczony + nowa uszczelka, EGR ?? jaki ma wpływ - co sprawdzać, lewego powietrza tez brak czasami tez bywa tak, ze jak wrzucam tylko luz podczas jazdy to obroty nie spadają tylko utrzymują się w granicach 1100 - 1200rpm a czasem wszystko bywa normalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem tyle za ja mam gaz sekfencja ale dzieje sie to na bezynie jak i na gazie krokowy czyszczony proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam zauważyłem jeszcze jeden problem w swojej omie z obrotami.Mianowicie jak wyrzucę na luz podczas jazdy i skręce kierownicą w prawo auto gaśnie jak w lewo to obroty podnoszą sie do 1500 .Pierwszy raz myślałem że to przypadek ale próbę robiłem kila razy i jest zawsze to samo w prawo gaś nie w lewo obroty się podnoszą.Co to może być za przyczyna.jest to dość dziwne zjawisko może ktoś sie z tym spotkał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem w sintrze 2,2 16v silnik dostaje wysokich obrotow .czy stoje czy jade przy zmianie biegow samochod wyje.zdaza sie tez ze samochod zachowuje sie normalnie . Czy to moze byc przepustnica powietrza? czy czujnik obrotow jalowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość arturosomegos

witam ja tak mailem jak byl padniety krokowiec, a kolega mechanik mowil mi ze to cale czyszczenie zadko kiedy cos daje szczegolnie na gazie ktoty robi jakies wrzery w aluminiowych czesciach krokowca, i co wazne jak był padniety to NIE swiecil mi sie check. po wymianie na nowy siemensa oryginal. wszystko wrocilo do normy . a obroty podobno fabrycznie sa ustawione kolo 650 w 2.0 16v i ja tak mam, niektorzy przeprogramuja kompa na 800.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności