Skocz do zawartości

SINTRA 2.2 TD - Immobilizer


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest z immobilaizerem a w środku kluczyka jest cewka zsynchronizowana z cewką przy stacyjce.Jak dorobisz kluczyk to niezadziałąją wtryski i będziesz sobie kręcić do ........

Możesz stary kluczyk przymocowac do cewki przy stacyjce a nowym przekręcić stacyjke i wtedy ten układ zadziała.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest w ogóle mozliwość dorobienia kluczyka, który będzie w 100% działał?

tak jest !! np. w ASO ci dorobia ale nie polecam dlugo czekalem i nic z tego nie wyszlo. sa klucznicy magicy ktorzy dorabiaja klucze do wkladek nie polecam demontowania jej samemu ja probowalem i wkladka zostala zniszczona w oplach jest tak ze musi to byc wkladka stacyjki bo wykozystuje dwa zabki wiecej niz w drzwiach dodatkowo tacy magicy posiadaja interfejs dziueki ktoremu zakoduja ci immo i bedzie wsjo git koszt okolo 200-400zl zalezy ile kto zaspiewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jeden kluczyk i chcę dorobić drugi na wszelki wypadek - to chyba tylko ASO mnie ratuje?

a i jeszcze jedno - nie mam pilota do alarmu. nie dostałem od poprzedniego właściciela, który twierdził że też nie dostał. Powinien być pilot? czy da radę jakiś dobrać? W którym miejscu w Sintrze powinna być centralka do alarmu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dorobić sobie możesz . Otworzysz nim drzwi .Jak będziesz chciał odpalić auto to będziesz musiał zlepić taśmą oryginał z dorobionym bo w główce klucza jest cewka zseparowana z immobilaizerem. Odbiornik autoalarmu znajduje sie pod nadmuchem na przednią szybe.

Oryginalny pilot kosztuje ok 450zł (niezaprogramowany) ale nawet w ASO Ci go niezaprogramują ,bo te urządzenie co posiadają jest do europejskich samochodów.

Taniej wyjdzie zamontowanie innego alarmu.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość FatherTom

Koledzy po odłączeniu (ok. 1 godzina) bieguna " - " od masy i ponownym podłączeniu wyskakuje mi błąd 144 . Jak go usunąć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Kacper na 99 % nie jest to związane z tymi pracami, ponieważ po tych pracach było OK. Dzisiaj rozłączyłem akumulator i pojawił się właśnie nowy błąd 144. Być może zrobiłem jakieś zwarcie. Zastanawiam się czy to

Kodowanie kluczyka z pilotem : -włączyć zapłon. Układ przez 30 sek pozostanie w trybie synchronizowania

nie pomoże?

Ponieważ od razu po podłączeniu akumulatora sczytywałem błędy. Teraz nie mogę sprawdzić bo akumulator się ładuje.

Edytowane przez FatherTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności