Skocz do zawartości

olej do signum 1,9 cdti 150km


Gość Tomek76

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko odnosnie oleju jaki zalałem do swojego auta jest to castrol edge 5w40 a niestety pózniej doczytałem ze silnik jest wyposażony w DPF i teraz mam dylemat czy mozna na nim jezdzic czy nie,opisy w gazetach motoryzacyjnych sa podzielone , zrobiłem narazie na tym oleju 40 km i nic sie nie dzieje ,napiszcie co o tym sądzicie pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co lejesz Castrola? Masz napisane w instrukcji żeby lać olej GM taki a taki, kupujesz w Oplu i jedziesz do gościa co wymienia. Ja to nawet płyn do chłodnicy wlałem GM - po co się potem głowić. Prostsze to i chyba nawet najtańsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zbyszek670

itu kolega ma racje bo mnie tez wlali castrola ktory jest przeznaczony do silnikow z pompowtryskiwaczami. silniki z filtrami PDF maja miec specjalne oleje niskopopiolowe ktore maja oznaczenie LOW SAPS albo DIESEL PARTICULARE FILTER. na razie na castrolu zrobilem 18 tys i nic sie nie dzieje ale mam zamiar zmienic na GM bo jak sie zaglebilem w tema t o filtrach PDF to sie zapychaja i trzeba pozniej ponosic spore koszty wymiany filterkow.Pozdrawiam .Wesolych i pogodnych Swiat zycze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie polecam stosowania żadnych dodatków do paliwa, kolega zabił tym silnik, miał problemy z odpalaniem. Podstawa to tankować paliwo na markowej stacji (Statoil, BP) i nie oszczędzać na tym. I nie jeździć do rezerwy tylko lać paliwo powiedzmy jak zostanie jakieś 20% w baku. Olej lać GM a nie żadne wynalazki. Alleluja!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie pisalem o zadnych dodatkach bo to mozna sobie lac do dieselkow z innej epoki tylko o stosowaniu specjalnych olejow do tych diesli .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, tak - nie pisałem w odniesieniu do twojego wcześniejszego posta tylko tak mnie naszło bo właśnie sobie przypomniałem o tym kolesiu co sobie BMW załatwił. A pod choinkę dostałem właśnie taki preparat do diesla - chyba dam go znajomemu co ma 25 letniego Kadeta z dieslem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej lać GM a nie żadne wynalazki

Olej można lać każdy, który spełnia specyfikację podaną przez producenta. A co GM leje do baniek sygnowanych swoim oznaczeniem, bo nie słyszałem aby sami oleje produkowali. :wesoly:

 

I jeszcze cytat z innego forum;

"Producent tego oleju GM zmienia się w zależności od tego z kim Opel podpisze umowę na dostawy. Był już Mobil, był shell co teraz leją nie wiem ale na pewno nie jest to jakaś firma krzak. "

 

I jeszcze link; http://www.autocentrum.pl/?FF=812&tid=854573685

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość rafalo517

WItam.

Niedawno Kupiłem auto Opel Signum 1.9 150km przebieg 180tys. 2004/2005 rok

no i chciałbym wymienić olej auto z DPF jaki olej polecacie? (nie wiem czym teraz jest zalany) Sygnetyk/półsygnetyk?

 

z góry dzięki za odpowiedź. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności