Skocz do zawartości

HELP!! Padła po czyszczeniu kolektora dolotowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czytałem o podobnych przypadkach, tyle że u mnie objawy nieco bardziej niepokojące.

Po czyszczeniu i EGR'u i kolektora dolotowego, który wyglądał tak:

Dołączona grafika

 

, coś odbiło mojej Zafirce i nie odpala :beer: W ogóle nie grzeje świec, włącza się wentylator, świeci kontrolka ABS i ASR. Ople TECH nie może nawiązać połączenia ze sterownikiem silnika a w usterkach elektryki wywala błędy:

166 Aktywny

 

Obieg prądowy temperatury

płynu chłodzącego silnika - za mocne wejście

 

163 Aktywny

Nieznana usterka

17 Aktywny

Nieznana usterka

 

:?;):wesoly::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kolego...dałeś ciała przy składaniu lub rozbieraniu!!! Też walczyłem przy swoim autku po czyszczeniu kolektora.

A poważnie błąd 163 - to brak sygnału z czujnika temperatury płynu chłodniczego.( musiałeś albo uszkodzić przewód albo go nie podłączyłeś) i może dlatego pracuje wentylator. Sprawdź czy wszystkie przewody podłączyłeś prawidłowo bo może któryś nie zaskoczył i stąd problem.

Sprawdź wtyczkę pompy bo może nie zaskoczyła.

A odpowietrzyłeś układ paliwowy?? Bo jak nie to lipa...kręcąc na sucho spalisz sterownik pompy.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable podlaczone, odpinalem tylko 2 od EGR'u i od kolektrora dolotowego. Ten od EGRu ciezko wchodzil ale po malych kombinacjach zaskoczyl.Czujnika temperatury wogole nie ruszalem. A o wrażliwości pompy paliwowej wiem, wiec nie krece na sucho.

 

ZAFIREK: na tej co widac na zdjeciu jest, wiec trzeba ostroznie zdejmowac kolektro by jej nie uszkodzic, chociaz i tak najlepiej bylo by ja wymienic...koszt 25 zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustarka wykryta :wink: Uszkodzone gniazdo i sterownik pompy wtryskowej :( Ide czytac tematy o wymianie pompy i szukac dobrego mechanika, a moze opre sie o serwis. Macie jakies doswiadczenia serwisowe z wymiana pompy? Glownie chodzi mi o koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustarka wykryta ;) Uszkodzone gniazdo i sterownik pompy wtryskowej ;) Ide czytac tematy o wymianie pompy i szukac dobrego mechanika, a moze opre sie o serwis. Macie jakies doswiadczenia serwisowe z wymiana pompy? Glownie chodzi mi o koszty.

A możesz powiedzieć na jakiej podstawie ustaliłeś że padła pompa? Co było, że źle podpiąłeś wtyczkę i spaliłeś tranzystor ale wtyczki się nie da źle podpiąć bo ma prowadzenie i zatrzask.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności