Skocz do zawartości

brak iskry i uruchamiają się światła awaryjne


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z Opel Calibra 2,0 16V C20XE posiadam go od niedawna czasem nie działał zapłon na wszystkie świece. samochód stał przez 2 tygodnie w tym czasie robiłem w nim blacharkę po zakończonych pracach próbowałem go odpalić na benzynie nie bardzo wierzę że to z powodu nie napełnionego układu po zdjeciu baku, odpaliłem na gazie :beer: silnik chodził na 2 cylindry podczas pracy znajomy wyciągał po kolei kable zmiana pracy tylko przy pierwszym i ostatnim 2 środkowe widocznie nie łączyły zdjąłem kable wyczyściłem świece potem testowałem każdy po kolei na jednej świecy tym razem nie działały 1 i 4 :beer: zająłem się kopułką przeczyściłem styki papierem ściernym wraz z palcem jak sie dowiedziałem to był błąd skręciłem wszystko i brak iskry ! teraz działa pierwszy kabel od aparatu zapłonowego daje mała iskrę a po chwili włączają się światła awaryjne i koniec iskryyy. Dodam ze w aparacie są wżery na stykach i podczas którejś próby miałem wybuch gazu w dolocie sprawdze jeszcze czy przepływomierz jest cały...

 

Sorry ze takie długie. Chciałem to jak najlepiej opisać.

 

Proszę o pomoc nie wiem od czego zacząć zakupy;p

 

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 19:13 ]

I dodam może to ważne .. bezpiecznik mi się przepala od wyświetlania odczytów kompa na wyświetlaczu i światła wewnątrz samochodu jest to 15A bezpiecznik

 

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 00:56 ]

Dobra koniec z tym tematem

Przekaźnik pompy nie łączył

zbyt wiele osob probowalo kable podłaczyć odpowiednia kolekjnosc pozwolila na odpalanie bez swiatel awaryjnych.. mam jeszcze jeden mały problem ale to w nowym temacie bo ten juz spalony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności