Skocz do zawartości

Filtr fazy ciekłej - wymiana


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio wszędzie szukałem info na temat wymiany filtrów w LPG i nic konkretnego nie znalazłem. Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami w tym temacie.

 

Instalacja STAG 200, Astra II 1,6 twinport 2005.

Aby wymienić filtr fazy ciekłej w moim przypadku musiałem:

-wyciągnąć akumulator

-zdemontować uchwyt - półkę akumulatora

po takich zabiegach odsłania się taki widok

 

Dołączona grafika

 

Odkręcamy trzy śruby imbusowe w celu zdjęcia pokrywy. Pamiętajmy że podczas odkręcania będzie się rozprężał znajdujący się tam gaz. Po rozszczelnieniu pokrywy najlepiej poczekać aż wszystko uleci. W wyniku rozprężania elementy będące pod wpływem tego zjawiska znacznie się schładzają. Lepiej założyć rękawiczki. Po zdjęciu pokrywy mamy:

 

Dołączona grafika

 

Wymieniamy filtr. Porównanie starego (30000km) i nowego przedstawia poniższe zdjęcie

 

Dołączona grafika

 

Ostatnio jak zmieniałem koła na zestaw zimowy wczołgałem się pod silnik i myślę że następnym razem wykonam to od spodu bez ściągania akumulatora. Teraz jak wiem jak to wygląda mogę to zrobić "po omacku".

Dodam jeszcze że nie odczuwam żadnej zmiany po wymianie filtrów fazy ciekłej oraz fazy lotnej.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że wasze instalacje są rozsądniej zainstalowane.

Przy okazji odradzam zakład "Salachna"w Nysie - robią dziecinne błędy.

 

 

Poprawiłem linki do zdjęć

ArKos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności