Skocz do zawartości

Tylna światło przeciwgielne


Gość Fabian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z tylnym światłem przeciwmgielnym, a mianowicie kiedy włączam je, na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ze światło jest włączone, natomiast fizycznie nie świeci.

Żarówka została wymieniona na nowa i tez nic to nie dało.

Przy włączaniu słychać jak przekaźnik załącza światło, a mimo to nie świeci.

Pozostałe światła w tylnej lampie działają .

Może ktoś z was miał podobny problem?

 

Pozdrawiam

 

Fabian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik załącza światło, a mimo to nie świeci.

bezpiecznik dobry ,prąd też na nim jest

... ale żaden nie sprawdził czy prąd jest na żarówce - często kable mają przerwy, łamią się w przejściach - klapa/karoseria ...

... masowy przewód też trzeba obejrzeć ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a sprawdzaliście czy na kostce do lampy jest napięcie? Wystarczy próbnik napięcia 12V z kolcem. Może tam jest problem zły styk kostka druk lampy , załamanie przewodów raczej odpada ta wiązka nie pracuje z klapą , albo w lampie ten ruchomy styk który dotyka wyjścia żarnika żarówki nie styka i ostatnie następna żarówka albo tą sprawdzić na akumulatorze dla świętego spokoju ja miałem tak z żarówką reflektorową nowa i nie działała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś sprawdziłem zasilanie na kostce lampy. Niestety brak zasilania na światło przeciwmgielne:(

Trzeba będzie udać się do elektryka:(

 

Pozdrawiam

 

Fabian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widać, że jest to kolejna przypadłość naszych Zafirek- u mnie dokładnie ta sama sytuacja. Przekażnik się załącza, kontrolka zapala ale żarówka już nie- brak napięcia na złączu lampy. Miałem dziś z tym powalczyć ale niestety zabrakło troszkę czasu. Zająłem się opuszczaniem i podnoszeniem szyb a także regulacją lusterek. Na szczęście na jutro rano mgieł nie zapowiadają więc zajmę się tym dokładniej po południu. Może się nie spieszcie z wizytą w warsztatach, jak coś znajdę to dam znać. Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przekaźnik puka nie jest jeszcze dowodem że jest sprawny. Może mieć styk roboczy wypalony choć to jest mało prawdopodobne przecież tam nie płynie tak duży prąd, ale można sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przekaźnik puka nie jest jeszcze dowodem że jest sprawny. Może mieć styk roboczy wypalony choć to jest mało prawdopodobne przecież tam nie płynie tak duży prąd, ale można sprawdzić.

Kristoff, gdzie mam poszukac tego przekaźnika? Mozesz podac w ktorym konkretnie miejscu sie znajduje, i ew jak go sprawdzic?

 

Pozdrawiam

 

Fabian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: I stało się jasno- zaświeciło tylne przeciwmgielne światełko. Okazało się, że ktoś podłączając "polskie" gniazdo do przyczepki odciął przewód od tej właśnie żarówki i podłączył do gniazda. W prawej, tylnej wnęce, tam gdzie w bagażniku jest gniazdo do zasilania np. lodówki, jest wtyka, do której jest podłączone oryginalne gniazdo przyczepy. W tej wtyce jest zworka z blaszki, odginana przez obudowę złącza co powoduje odłączenie światła przeciwmgielnego samochodu i zasilenie lampy w przyczepce. Myślę, że brak światła może byś spowodowany złym stykiem tej blaszki- sprawdzcie to miejsce. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności