Skocz do zawartości

falujace obroty


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem ze swoim autkiem zafira 1.6 16v x16xel 99r. mianowicie faluja mi obroty 500 1000 ale nie zawsze na zimnym j na cieplym silniku i nikt nie umie mi pomoc wymienilem silniczek krokowy wyczyszczona przepustnica wyczyszczony zawor egr nie ma zadnych bledow a problem jest co jeszcze mam zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie wynika ze songa pracuje ok

jak jade to np. na jednych swiatlach faluja obroty a za 5 minut zatrzymam sie to pracuje silnik normalnie juz nie wiem co mam sprawdzic pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Mam taki sam silnik w Zafi i moje spostrzeżenia to:

-na postoju obroty 500-700

-w czsie toczenia sie pojazdu nawet ok 10km/h obroty 1000

po zatrzymani całkowitym znowu 500-700

- po leciutkim naciśnięciu gazu wzrost do 1100-1200 i spadek 500-700 w takim utrzymaniu pedału gazu rytmiczne falowanie 1200-500 powyżej 1200 wszystko ok,

nie pomogło; silnik krokowy czyszczenie, sprawdzenie wszystkich rurek przewodów itd, wymiana świec, u mnie tez sonda ok. Na zimnym silniku raczej wszystko dobrze wtedy kiedy pracuje ssanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karoltloczynski

Słuchajcie jak ja zblizam sie do swiatel na biegu i wysprzeglam z 2 na luz to toczac sie mam obroty rzedu 950-1000. Zatrzymuje sie i po chwili dopiero spadają na okolo 800 (mam silnik ON). Pytałem kumpli ktorzy tez mają AG w ON i ponoc to normalne. Inaczej by sie sprawa miała jak na postoju szły by raz w gore raz w dol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mi te obroty własnie tak faluja na postoju od 500 do 1000 i tak chodzi jak np zgasze autko i zapale jeszcze raz to jest ok elektrycy u ktorych bylem wymyslali juz takie rzeczy ze głowa boli. Na kompie nie ma bledow to musi byc usterka mechaniczna i prosze do mechanika (ponoć jakis klin na wałku rozrzadu wytarty i to jeszcze na dolnym gdzie w tym silniku sa na tym samym poziomie) zeby jemu dac zarobic i tak od jednego do drugiego by człowiek jezdzil

 

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 17:20 ]

witam

prosze o rady odnosnie tych falujacych obrotów nie da sie tym autem jedzic auto tak pracuje na wolnych obrotach jakby mialo zaraz zgasnać albo 1000 obrotów co moze szwankować? nie ma żadnych błedów na komputerze wszytko juz tyle razy sprawdzałem i nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Moja Zafira A 1.6 16V zachowuję sie dokładnie tak jak tomekuza. Również krokowy wymieniony, przepustnica wyczyszczona. Czy może ktoś z was znalazł już jakieś rozsądne rozwiązanie? U mnie spokojnie daje się jeżdić ale denerwuje mnie to niemiłosiernie.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w inne Zafiry z tym problemem, ale moja niestety nie ma EGR.

 

Czy nikt nie jest w stanie nic pomóc poza std. wymień krokowy, wyczyść przepustnicę, świece i kable. Ciekaw jestem, czy sa to jedyne sposoby na problemy z falującymi obrotami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W mojej Zosi jest podobnie z tymi obrotami. też tak falują jakby miała zaraz zgasnąć. Mam instalację LPG i to się dzieje właśnie jak już jadę na gazie. Moje stwierdzenie jest takie:

ponieważ mam zimną (lodowata) chłodnicę a jadę już na gazie to tu przyczyną jest termostat, ponieważ powinien być już załączony duży obieg. Czujnik przełączania instalacji Pb LPG wyczuwa temperaturę i przełącza (a reduktor jest zimny). Reduktor nagrzewa się tylko od temperatury panującej pod maską.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności