Skocz do zawartości

gazowy ogrzewacz wody


Gość Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niedźwiedź

Dziś żywota dokonał mój gazowy ogrzewacz wody.... i nie mam zamiaru kolejny raz go reanimować....

Potrzebuje rady kogoś kto w tym temacie gazowym.

Zdecydowałam się na TERMET ale teraz mam następny dylemat ....

czy zapłon elektroniczny z hydrogeneratorem czy z baterii???

Innymi słowy to: http://www.termet.com.pl/strony/produkty_ggwp_termaq-elektronic.htm czy to: http://www.termet.com.pl/strony/produkty_ggwp_termaq-aqua.htm

 

Ma ktoś doświadczenie w eksploatacji tych ogrzewaczy???

Dodam, że woda ci u nas paskudna i bardzo zakamieniała, choć w myśl urzędasów spełnia normy ;)

Z góry dziękuję za radę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jeżeli chodzi o zapłon "bateryjny" to u moich rodziców jest już ok 3 lata i wszystko działa nawet bateria ta sama ;) .Drugi jak się domyślam jest zbudowany na zasadzie piezo jak w zapalniczkach. tu mogę się trochę mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

No właśnie ten zapłon z bateryjek mnie trochę martwi.

 

Czy za dużo elektroniki nie jest wada przy naszym kiepskim stanie wody?

Przymek, a czy Twoi rodzice mają jakiś dodatkowy filtr wodny? Czy on sobie działa tak bezawaryjnie na karnówkę bez filtracji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers Bosch-owski i z bateriami starsi kiedyś u siebie zamontowali.

Z tym "hydrodynamo" nie było sensu co prawda wielkiej różnicy w cenie nie było

ale w przyszłości przy ew. usterce tego bajeru (a ponoć lubiały) byłyby dodatkowe koszta.

Wbrew pozorom - baterie tak szybko nie padają.

Filtr dodatkowy znalazł swoje miejsce w instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, bateryjki są sprawdzone i tak szybko nie padają sam mam junkersa już 4rok ale ja go używam tylko latem bo zimą mam ciepłą wode z pieca,woda u mnie też nie ciekawa a rury stare i jest trochę syfu a szczególnie gdy instalacja jest mało używana,nie wiem jak termet ale ja sobie zawsze chwaliłem junkersa i vaillanta ale to moje zdanie a kazdy piecyk ma w sobie filtry cząstek tkz grubych ja to tak nazywam,zamontowac dodatkowy filtr napewno nie zaszkodzi ?????? ,dla jednych się liczy cena dla drugich jakośc a to nie zawsze idzie w parze. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, bateryjki są sprawdzone i tak szybko nie padają sam mam junkersa już 4rok ale ja go używam tylko latem bo zimą mam ciepłą wode z pieca,woda u mnie też nie ciekawa a rury stare i jest trochę syfu a szczególnie gdy instalacja jest mało używana,nie wiem jak termet ale ja sobie zawsze chwaliłem junkersa i vaillanta ale to moje zdanie a kazdy piecyk ma w sobie filtry cząstek tkz grubych ja to tak nazywam,zamontowac dodatkowy filtr napewno nie zaszkodzi ?????? ,dla jednych się liczy cena dla drugich jakośc a to nie zawsze idzie w parze. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności