Skocz do zawartości

zakup CB-radio


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Lafayette Ermes + Sirio ML-145. Wszystko działa super. Uniknąłem strojenia anteny bo była już zestrojona. Rzecz jasna sprawdziłem reflektometrem, ale nie trzeba było poprawiać. Całość 500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć

 

Na wstępie chciałem napisać że czytałem Wasz temat o zakupie CB ale już tak mam w głowie namieszane że nie wiem jakie CB kupić do swego opelka.

Każdy inną marke poleca, trudno się zdecydować. Kolega mi polecił radio Unidena, na alledrogo znalazłem taką aukcje

http://www.allegro.pl/item694654499_cb_pro_520_xl_520xl_ant_hustler_wtyk_gratis.html

Chciałbym zasięgnąc Waszej opini na temat tego CB, piszcie jakie radia polecacie ,na alledrogo przeglądałem wiele aukcji i stwierdzam że dużą popularnościa cieszą się te tańsze radia np. Alan, ale jak się ono sprawuje w praktyce tego nie wiem, te tanie mogą się okazać jakimś dziadostwem z Chin, a czegoś takiego nie chciałbym nabyć.

Jedno jest pewne w gre wchodzi antena magnesowa.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

fan_dieseli, ten link nie wchodzi

Unideny są dobre bynajmniej są zachwalane

Alany zależy jakie a wiadomo każdy chwali swoje

antena na bank sirio ML145 z tym każdy się zgodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ten link nie wchodzi

Już działa.

 

Alany zależy jakie a wiadomo każdy chwali swoje

Chodziło mi konkretnie o Alany 109

 

antena na bank sirio ML145 z tym każdy się zgodzi

W tym linku co podałem dają antene Hustlera, słyszałem że także dobra.

 

Czy taka antena metrowa ma dobry zasięg!?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tyle: Im dłuższa tym lepsza. Wiadomo, że jak masz krótszą antenę to masz mniejszy zasięg. Krótkie anteny (ale dobre ok 300 zł) dobrze zbierają fale ale raczej z nadawaniem jest troszkę gorzej. Więc motto każdego CB-radiowca to im dłuższa tym lepsza. :lol::lol::lol::):(;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Powiem Ci tyle: Im dłuższa tym lepsza.

Jak nadajesz i odbierasz będąc na odludziu to napewno. :)

Jak ktoś ma proste tanie radyjko bez RFGaina, kupi sobie taki 2metrowy bat, a ma zamiar jezdzić po zatłoczonym mieście, to może lepiej będzie jak tego radia nie będzie wogólę włączał. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój brat ma ALAN 109+ IC100 HUSTLER i z całą pewnością muszę przyznać, że mimo swojej ceny sprawuje się nieźle.

Ja zastanawiam się jednak nad ALAN 199 + ANTENA HUSTLER IC100 , a to dlatego, że w tym modelu można przełączyć bezpośrednio na kanał 19. Co oznacza, że przy podłączeniu pod zapalniczkę, która działa wyłącznie na włączonym zapłonie radio będzie włączało się i wyłączało w zależności od tego czy będzie włączony zapłon. Przy radiu ALAN 109 nie ma takie opcji i po rozłączeniu zapłonu traci pamięć i za każdym razem trzeba ustawiać kanał 19. Jedyne sensowne rozwiązanie w tym przypadku to podłączenie radia pod zasilanie stałe i każdorazowe włączanie go i wyłączanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie każde radio ma możliwość zapamiętywania 19tki nawet przy podłączeniu na stałe może startować z innego kanału. Po drugie Alan 199 ma tzw szybką 19, ale za to w przeciwieństwie do Alan 109 nie ma funkcji RF Gain...

Hustler tandetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności