Skocz do zawartości

brak pinu nr 6


Gość marcin 82

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest tego typu że w corsie 1,2 16v 98r jest 16 pinowe złącze diagnostyczne, czyli zgodnie z tą lektura( http://www.opel24.com/porady/kadett/398-kody-bdlw-rev2.html )powinienem zewrzeć pin 5 i 6 ale pin 6 jest pusty więc które piny powinienem zewrzeć? Gdzie szukać komputera sterującego silnikiem? Nikt nie wie co z tym zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórych modelach złącze jest obrócone o 180 st.

Dokładnie,ja tez się nagłowiłem dla czego nie mam pinu 6,dopiero jak znalazłem na forum fotkę ze zmostkowanymi pinami to wtedy zaskoczyłem ;p że u mnie złącze jest odwrócone o 180st w stosunku do zdjęcia z tego poradnika o z czytywaniu błędów(nie wiem czy wszystkie AG tak maja?)U Ciebie tez tak pewnie jest. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 82

może w sobot będę miał czas to zrobie tylko podpowiedzcie jak je wrzucić bo nie jestem w tym dobry i dzięki że w końcu ktoś się odezwał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 82

no i lipa, niestety tego pinu po prostu niema i co wy na to? Porównywałem z waszymi zdjęciami i pole nr 6 jest puste tak jak nr1,2,8,9,10,11,13,14,15. Podejrzewam że jest wepchany do środka ale nie mogłem się tam dostać, najbardziej ciekawi mnie jak podczas podłączenia pod komputer wyszło że uszkodzona jest sonda lambda a po wymianie sondy że przepływomierz skoro wtyczka jest nie kompletna(chyba) http://img245.imageshack.us/i/dsc00132bc.jpg/ a i przy okazji do czego jest ta wtyczka http://img204.imageshack.us/i/dsc00135mg.jpg/ jest zaraz za lewym reflektorem

dziś udało mi się wymontować wtyczkę diagnostyczną i z tyłu niema żadnego przewodu, czyżby go ktoś usunął, tylko po co, a może go tam wcale nie było, tylko czemu skoro powinien być, czarna magia, ktoś może wie co jest grane???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat... Mam ten sam problem co mój przedmówca..

Corsa z 97roku, 16pinowe złącze diagnostyczne ale nie ma pinu 6 !!! i co w tym wypadku ?? nie ma możliwosci odczytać błędów spinaczem ?

I tak jak kolega wyżej mam pod maską to 6 pinowe złącze.. do czego ono służy ??

Proszę o odpowiedź bo bardzo mi zależy..

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma pinu

nie ma mozliwosci odczytania na zworke

proste i logiczne

 

pozostale metody sa opisane na forum

1.metoda ''gaz-hamulec''

2.podlaczenie pod komputer diagnostyczny

 

 

co do luznych kostek

to w aucie znajdziesz ich sporo wiecej

sa od elementow wyposazenia ktorych nie ma zamontowanych w aucie

np alarm webasto elektryka szyb dachu klima itd itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności