Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem


Gość woronni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moja sytuacja jest tak zła że nikt z forum nie ma pomysłu jak mogłbym zaradzić tej sytuacji :mrgreen: bardzo proszę o pomoc bo naprwdę nie wiem co mam robić

 

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc niedawno kupiłem Opla Corsę 1.7 CDTI i wydawało mi się ze dobrze trafiłem niestety gdy nadszedł okres gdy rano jest zimno pojawiły się problemy.

 

Na zimnym silniku auto nie zapała od razu. Albo w ogóle nie zaskoczy albo zaskoczy i zaraz zgaśnie , i czasem tak dopiero za 4 razem załapie.

 

Byłem już u kilku mechaników nawet w serwisie Opla ( i komputer nie wykazał żadnych błędów) nikt za bardzo nie wie co jest grane. Jeden poinformował mnie ze temperatura paliwa jaka jest wskazywana to -40 C i zastanawiam się czy nie będzie to wina czujnika temperatury paliwa ale nie za bardzo orientuje się gdzie on jest podobno w obudowie filtra paliwa ale nie chciałbym wyrzucać kolejnych pieniędzy i wole się upewnić.

 

Chyba że macie inne pomysły co może być przyczyną

 

Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić :tak:

 

poprawiłem tytuł / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odpali to auto kopci na niebieskawo?:mrgreen:

Nie kopci - a gdyby kopcił to czy by ti było spowodowane :?:

 

Najciekawsze jest to ze tak jest tylko za pierwszym razem potem pali juz do szczału

 

Szczerze powiem ze cała ta sytuacja zaczyna mnie irytowac :piwo:

 

bardzo prosze o pomoc jesli ktos miałby jakies wskazowki bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury paliwa tak jak mówisz może być uszkodzony.... A ja sprawdziłbym świece żarowe bo dawno moga miec dośc i dlatego na poczatku np po nocy nie zapala... potem jak już dopali i pare sukund pochodzi to zapala bez niczego...

 

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 23:26 ]

Jak już odpali to auto kopci na niebieskawo?:mrgreen:

a co ma problem z zaplaniem do kopcenia na niebiesko?? na niebiesko po zapaleniu zadymi jak przesotaje się olej po uszczelniaczach zaworowych, a to i tak nie spowoduje w tym silniku problemu z zapalaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego poto aby stwierdzic ze możliwe że mu swiece padły zarowe...może być to lub przekażnik od świec.

A czy mozliwe jest by komputer pokazywał ze swiece sa dobre a faktycznie było inaczej :wesoly:

 

Bo nawet w serwisie opla po podpieciu pod komputer nie wskazywało zeby swiece były do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności