Skocz do zawartości

rozrząd astra h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam właśnie rozważam zakup astry h i proszę może ktoś orientuje się po jakim przebiegu się go wymienia w silniku 1.6 benz apo jakim w dieslu 1.7 ewentualnie może ktoś zna cene w przybliżeniu z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

z tego co sie orientuje to silnik 1.6 to jest na lancuchu ..ale jeszcze sprawdze!!

 

1.7cdti bodajze 120000km lub 6lat albo 160000km lub 10lat ale tez dokladnie sprawdze i jutro dam zna..

 

ja u siebie w asterce G wymienilem zaraz po kupie a mial na zegarze 160000 i jak sciagnalem obudowe to widac bylo ze nigdy nie byl wymieniany...

 

ksiazkowy czas na wymiane paska w 1.7cdti to 1,20min i tak powinien skasowac service + oczywiscie zestaw rozrzadu..ja z swoj zestaw zaplacilem 80funtow..a w poszy to nie wiem ile moze kosztowac..robocizna nic bo sam robilem...

 

pozdrawiam...jeszcze sie odezwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w silniku 1.6 wymienia sie rozrząd co 90 tys lub 5 lat i jest to pasek koszt do 500 zł (pasek pompa cieczy chłodzącej oraz napinacz i rolka prowadząca)razem z wymianą natomiast w 1.7 cdti co 120 tys i jest to łańcuch natomiast cena jest o wiele wyższa niestety nie wiem ile dokładnie kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w 1.7 cdti co 120 tys i jest to łańcuch natomiast cena jest o wiele wyższa niestety nie wiem ile dokładnie kosztuje

kazik86, masz rację że nie znasz kosztów takiej wymiany :mrgreen:

Ale nie przejmuj się nie tylko Ty, nawet mechanicy w ASO jej nie znają.

Silnik Z17DT ma pasek rozrządu wymiana co 90000 kkm lub co 10 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem Astry H 1.6 Twinport i w instrukcji obslugi wymiana rozrzadu w tym silniku jest przewidziana po 80tyś MIL (co daje okolo 120tyś km). Ja osobiście wymianilem przy przebiegu 90tyś km - lepiej dmuchać na zimne :mrgreen:. Wymienialem u zaprzyjaznionego mechanika i caly zestaw w hurtowni kosztowal okolo 500zl ( byly tez komplety po 210). A robota to od 100 do 200zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego też się wymienia :wink:

Słyszałem już nieraz, że jest dożywotni

analyzer65,nie jest dożywotni a jedynie bezobsługowy czyli

do momentu kiedy nie stanie się słyszalny :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie-kupiłem astre h sprowadzoną z Belgi-z książką serwisową-niby prawdziwą.Nurtuje mnie to-że nie ma tam adnotacji o wymianie rozrządu-auto ma przejechani 170 tys.-1.7 CDTI 2005-czy to możliwe że serwis tego nie wymieniał?Jest wpisana jedynie wymiana paska klinowego wielorowkowego,olej w skrzyni,i takie tam...Czy oryginalny pasek może tyle wytrzymac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tenże silnik w Merivce i powiem Ci że rozrząd kompletny (razem z rolkami a nie jedynie sam pasek) był wymieniany według zaleceń po 100tyś km. Jeśli masz taką adnotację w książce a wymiana była robiona w ASO Opla to raczej tenże rozrząd był wymieniony...ale jak wiesz książki można kupić dziś za parę złotych na aukcji i uzupełnić stemplując pieczątką z ziemniaka. Zalecałbym mimo wszystko wymianę rozrządu dla świętego spokoju. Zaowocuje to tym że silnik nie będzie skazany na ew. zerwanie paska i demolkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, pytanko. Zakupiłem Astrę 3 1.4 16 v benzynke(wg karty pojazdu typ silnika:Z14XEP), ma przejechane 120 tys. km i jak podaje książeczka obsługowa pasek w tym typie silnika powinien być właśnie co 120 tys km wymienaiany, więc chyba już czas? inne standardowe wymiany przeprowadzane były w ASO regularnie a rozząd nie jest odnotowany , czy ktoś orientuje się jaki byłby koszt i chyba na ten rozrząd już czas? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności