Skocz do zawartości

Astra F opony 13


Gość beczynski18

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 1,6 i kółka felgi oryginalne 13. Jeźdzę na 175/70/13 i licznik zaniża o jakieś 10km poniżej 100km/h i około 15 przy 100-150km/h

skąd taki wniosek? mam taki sam rozmiar i profil opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

Jeźdzę na 175/70/13 i licznik zaniża o jakieś 10km poniżej 100km/h

mam takie same oponki (175/70 R13) i jeździłem z GPSem i z moich obserwacji wynika że przy licznikowych 100km/h GPS wskazywał 92-93km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicuch - dokładnie tak samo jak śledzik mówi. Wg GPS'a prędkość rzeczywista jest niższa o ok 8-10km niż pokazywana. A im szybciej jedziesz tym większa różnica. B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że chodzi o gps, jednak wcześniej wspomniałeś że licznik zaniża a teraz twierdzisz że gps pokazuje prawidłową prędkość. czyli - licznik zawyża B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

licznik przekłamuje czy masz 13 czy 14 i nigdy nie bedzie 100%dokładny.

licznik przekłamuje bardziej jeśli jeździ sie na kołach o rozmiarach innych niz przeznaczone, a róźnice jakie powstają w pomiarach można sprawdzić w tym kalkulatorze opon http://wulkanizacja.krakow.pl/content/view/69/28/

podobno każdy licznik (chyba że jest dokładnie skalibrowany) zawyża prędkość o te 7-8km przy 100km/h gdyż istnieje przepis mówiący że licznik nie może pokazywać prędkości wyższej niż rzeczywista ( żeby producenci nie byli pociągani do odpowiedzialności za mandaty kierowców za przekroczenie prędkości) stąd ten kilku procentowy odchył B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, z zarejestrowałem się, bo chcę się dopytać o opony. Otóż zacznijmy od początku. Mam Astrę F 1995, 1,6 75KM sedan. Standardowo mam opony (standardowo, czyli, takie jak dostałem z samochodem) 175/70 R13, założone w tej chwili zimowe (GoodYear UltraGrip 7. Od razu powiem, że polecam :wesoly:). W zeszłym roku kupiłem używane alufelgi wraz z oponami. Niestety kupowałem kierując się głównie ceną (nie bijcie) i alufelgi są typu 5,5JX14 ET 49, takie jak tu albo tu

Opony założone na te felgi to 165/65 R14. Niestety te opony muszę wymienić.

Z tego, co się naczytałem, to opony na lato powinny być szersze lub przynajmniej takie same, jak zimowe. Zeszły sezon przejeździłem na tych, które są założone na alufelgach, ale miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji i dlatego, nie wiedząc do końca, czy to wina samych opon, czy też może rozmiary chcę je zmienić, ale najpierw się poradzić.

W FAQu wyczytałem, że mogę na te felgi (5,5") założyć opony o szerokości 175 a nawet 185. Teraz moje pytanie, czy na pewno mogę założyć opony 175/60 (ewentualnie 175/65) na te felgi? Czy warto kupować szersze, czy jednak pozostać przy tej sprawdzonej dla tych felg szerokości?

Zaznaczam, że jeszcze poprzedni sezon jeździłem na Firestone'ach, nie pamiętam modelu, ale były o niebo lepsze od tych, co mam teraz, z tym, że były to 175/70 R13

 

Bardzo proszę o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

175/70 R13

też mam taki rozmiar i letnich i zimowych

alufelgi są typu 5,5JX14 ET 49

podaje Ci stronke na której dobierzesz sobie szerokość opon do rozmiarów felgi

http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

Teraz moje pytanie, czy na pewno mogę założyć opony 175/60 (ewentualnie 175/65) na te felgi?

podałem wyżej kalkulator opon ( http://wulkanizacja.krakow.pl/content/view/69/28/ ) i sprawdz sobie w nim jakie rozmiary opon Cie interesują i o ile bedzie Cię okłamywał licznik jeśli wybierzesz inny rozmiar niż zalecany przez producenta

niżej podaję link z rozmiarami opon dedykowanymi różnym pojemnościom i mocom w astrze

http://www.samochody.mojeauto.pl/opel/opony/opel_astra.html

do Twojej astry powinny pasować

155/80R13

175/70R13

175/65R14

195/55R15

ale skoro masz już felgi 14'' to proponuję 175/65R14, szersze mogą spowodować wzrost spalania lub spadek osiągów(może być bardziej mułowaty) natomiast węższe mogę powodować brak odpowiedniej przyczepności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość soadman89

Witam. Nie będę śmiecił nowym tematem dlatego spytam tutaj bo akurat o 13' mi chodzi. Czy ma ktoś z was asterkowiczów swoje autko na alufelgach 13'' ? Jeśli tak to pochwalcie się jakimś zdjęciem, bardzo jestem ciekaw jak "Asia" prezentuję się na takich kołkach ;/ Po prostu chciałbym zobaczyć czy nie wygląda to zbyt śmiesznie:P

Ps. Bo z tego co znajdowałem jakieś zdjęcia to wszyscy mają najmniejsze alusy 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności