Skocz do zawartości

Drganie samochodu i lewarka zmiany biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją astrą F 1,6 16V a mianowicie w pewnych zakresach prędkości zaczyna drgać całe auto, zwłaszcza na nierównościach drogi, bardzo mocno drży lewarek zmiany biegów nawet jak wrzucę luz i dopchnę go delikatnie tak jakbym chciał wrzucić bieg to czuje wyraźnie jak drga jakby cała skrzynia. Np. jak hamuję z jakiejś prędkości i chce potem wrzucić np. 2 przed ponownym przyspieszeniem to czuję na lewarku jakby ta skrzynia cała była luźna. Przy gwałtownym przyspieszeniu mocno szarpie drążkiem zmiany biegów. Dałbym sobie rękę uciąć, że to poduszka pod skrzynią ale byłem u sprawdzenia i niby wszystkie poduchy są w porządku? Autko jest w ogóle takie niestabilne jakieś. Proszę o sugestie co to może być

 

Pozdrawiam

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Właśnie byłem na szarpakach jakieś 2 miesiące temu problem z drganiem auta już wtedy występował jedyne co się okazało to do wymiany to łączniki stabilizatorów, kazałem wtedy dodatkowo sprawdzić poduchy i przeguby facet powiedział że jest ok a drganie może być zarówno od tych łączników jak i od niewyważonych kół ale na moje to by raczej kierownicą trzęsło a nie autem a kierownica nawet nie drgnie przy 140km/h lekko bije powyżej 150km/h zresztą łączniki mam już dawno wymienione i zmienione opony i problem jest nadal.

Dzisiaj otworzyłem maskę i próbowałem ruszać patrząc na silnik i strasznie opadał w dół w kierunku kabiny zanim jeszcze auto ruszyło. Autko tak w ogóle strasznie skacze przy ruszaniu tzn nie zawsze raz jest ok a raz nie. Chyba zaryzykuję z wymianą tej poduchy koszt to niewielki a może akurat z tego co czytałem na forach poducha pod skrzynią jest bardzo prawdopodobna. Jeżeli się okaże że to właśnie ona to znaczy że będę musiał omijać kolejną stację diagnostyczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Emsi0072007

Skrzywiona półoś napędowa może być przyczyną takiego bicia. Nie uderzyłeś gdzieś przypadkiem? Zaczęło trzęść nagle czy stopniowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

robi tak odkąd pamiętam czyli od jakiś paru lat ale wcześniej mniej jeździłem i mi tak to nie przeszkadzało... fakt była po stłuczce ... muszę wskoczyć do kanału i zerknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności