Skocz do zawartości

Zapali czy nie zapali?


Gość R

czy boisz się zimy?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy boisz si? zimy?

    • tak
    • nie


Rekomendowane odpowiedzi

Zima tuż tuż. A jak widać po tematach największym problemem wśród użytkowników kadecików jest odpalanie na zimnym silniku. Boicie się, że w niskich temperaturach będziecie mieli problemy z odpalaniem Waszych kadzików? Sam obawiam się zimy, na gazie w niskich temperaturach po odpaleniu potrafi zgasnąć. Na benzynie przy wyłączonym ssaniu też zgaśnie. Mam nowy akumulator, kable w bagażniku, z niepokojem spoglądam na termometr za oknem.. :(

 

 

 

Ale damy radę :( Damy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jak było około -20*C odpalił mi faktycznie długo kręciłem go ale odpaliłem za pierwszym razem :( więc nie obawiam się zimy raczej (akumulator naładowany nie dawno:D)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

dokładnie, jak dbasz o autko, akumulator to nie ma problemu,mi przy -21 odpalił niemal od razu tylko chwile zajęło zanim mogłem ruszyć którykolwiek bieg, olej w skrzyni trochę się zasiedział przez mroźna nockę :/ ja się zimy nie boje bo wiem czym jeżdżę :beer: pozdrowki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

R, Mam znajomka który twierdzi, że uruchomi swój wóz nawet w ekstremalnych warunkach i to na LPG :beer: (zbiornik benzyny ma wymontowany, bo przerdzewiał :beer: )

Potrzebne akcesoria:

-przedłużacz 230V

-wydajna suszarka do włosów

-czajnik z gorącą wodą

Gorącą wodę leje na parownik, a tą suszarką do włosów wdmuchuje ciepłe powietrze do dolotu i ponoć musi zapalić... nie ma mocnego we wsi :beer:

w d m u ch u j e = "nie bluznij" :beer: :beer: :beer:

 

 

Ten post został usunięty, bo według jednego z Administratorów (który chyba mnie nie lubi :beer: ) został uznany, że jest "nie na temat", ale wysyłam go ponownie, bo może ktoś zastosuje się do ww wskazówek :beer: i nie będzie się bał porannego rozruchu w zimie, gdy śmiga się tylko na LPG :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam od 3miesięcy Kadeta1.3 benz+gaz. Rok1987.Jeżdżę Tirem i samochodzik stoi 6 dni na bazie. Obawiałem się że będzie problem w terazniejsze mrozy,lecz nie doceniłem kadecika ,na benzynie odpalił po 3 obrotach wału!:D Tak wiec jestem mile zaskoczony!:P:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

a ja powiem ciekawostkę, stopniowo z dnia na dzień spadała temperatura na dworze i rano kazdego dnia zastanawialem się czy mi odpali, każdego ranka po coraz mrożniejszych nocach(nawet-18)zapalał szybciej, 3 przekręcenia rozrusznikiem, 2 az po nocy najmorżniejszej ledwo dotknąłem kluczyk i odpalił :P autko z duszą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az po nocy najmorżniejszej ledwo dotknąłem kluczyk i odpalił

To jak temperatura jeszcze spadnie, to odpali na samą Twoją myśl o odpaleniu. :mrgreen::mrgreen: żartuje oczywiście, pogratulować autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziak odpalał na ostatnich mrozach. Przełączam go na gaz po jakichś 2 kilometrach. Wcześniej bez ssania mógłby zgasnąć. Gaśnie też na benzynie bez ssania, jak od razu wyjeżdżam. Ssaniem w czasie jazdy reguluję obroty :P

Na święta wybieram się w dłuższą trasę, mam nadzieję bezproblemową.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności