Skocz do zawartości

amorki sintra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam koledzy takie pytanie wstawiłem już drugie amorki monroe refleks i mają bardzo małą sprawność ok 30% a nowe ok 50%. Czy to są jakieś innowacje czy taki typ amorka. Dodam że z poprzednimi było to samo a smochód zachowywał się normalnie. Z tyłu mam stare (patrząc na ich stan jeszcze chyba salon) normalne i sprawność wysoka. Moze ktoś coś podpowie czy mam znowu demontować i dawać na reklamacje czy te amorki gazowe takie już są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niewiem czy czasami monroe zdaje sobie sprawę że coś takiego istnieje.

Jak kupiłem nowe to jeden ok90% drugi 47%. Niepowinien przejść testu na przeglądzie.

Wymieniłem na nowy to znowu wytarła się i rozerwała osłona gumowa. Albo to podróbki

(wyglądają jakby to ktoś klepał w garażu) albo firma produkuje wszystko w Chinach.

Ja osobiście już się naciąłem i niewiem czy się jeszcze skusze na zakup tych amorków.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają bardzo małą sprawność ok 30% a nowe ok 50%

to ile masz już je zamontowane?

dobre, nowe wg wskaźników to często około 80%

albo trzepaki "skopane" albo amory liche ale podczas jazdy byś to czuł

W najgorszym wypadku wydruk z takimi wartościami to podstawa choćby do wymiany reklamacyjnej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po półrocznej eksploatacji amorki monroe mają lewy 19% a prawy 26%. Idą do wymiany reklamacyjnej na kayabe. I napewno do żadnego wozu nie załorzę monroe.szkoda roboty tylko na montaż. Napiszcie coś o kayabie jak ktoś ma założone jak to się sprawuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cieszą się lepszą opinią i tyczy to amorów do różnych modeli

u sachs-a nie spotkałem referencji do sintry a szkoda

Po ile masz możliwość kupna przodów z KYB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cieszą się lepszą opinią i tyczy to amorów do różnych modeli

u sachs-a nie spotkałem referencji do sintry a szkoda

Po ile masz możliwość kupna przodów z KYB?

390zł za szt-780 kpl.- rabat10%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na pewno cieszą się lepszą opinią i tyczy to amorów do różnych modeli

u sachs-a nie spotkałem referencji do sintry a szkoda

Po ile masz możliwość kupna przodów z KYB?

390zł za szt-780 kpl.- rabat10%
Witam,

Ja u siebie wymieniłem prawy, ale musiałem przerwać zakładanie, bo okazało się, że mam urwane mocowania górne, prawe i lewe. Niedawno wróciłem z delegacji w USA to nawiozłem trochę klamotów do wymiany i teraz czeka mnie robota przy zawieszeniu.

 

Amorki uratowałem przed złomowaniem w mojej firmie, nikt nie wiedział do jakiego auta są, a mnie wydawały się jakieś znajome. Zdemontowałem jeden i założyłem nowy(ale muszę wymienić górne mocowanie). Wprawdzie talerz sprężyny jest trochę wyżej od oryginalnego (10mm), ale nie zauważyłem różnicy w prowadzeniu i myślę, że po wymianie drugiego będzie całkiem fajnie. Uratowałem ich kilka więcej :wesoly: , jeśli ktoś bedzie na etapie wymiany to proszę pytać. Przejeździć sam ich nie dam rady, a składu w piwnicy nie robię. 300 PLN za parę, bo tak należy wymieniać amorki.

Sachs nie produkuje, KYB to zamiennik, a oryginalne robili w Indiach.

 

Co do wskazań zużycia na OSK, to na ilu stacjach sprawdzono Wam ciśnienie w kołach, wprowadzono dane samochodu(silnik, masa osi, itp.) przed pomiarem?

Bez tego to takie samo badanie jak stwierdzenie, że cukier puder jest słodszy od zwykłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAYABE mi chodzi bez zarzutu mam wrażenie że inna jest charakterystyka tłumienia nie ma aż takiego nurkowania przy gwałtownym hamowaniu. Wogle inaczej sztywniej pracują. na początku miałem wrażenie że mam za dużo powietrza w kołach ale jest normalnie wypośrodkowane 2.3( norma na pusto-2,2 z obciażeniem 2,5) i nie podbija w szybkich zakrętach ,nie ma myszkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAYABE mi chodzi bez zarzutu mam wrażenie że inna jest charakterystyka tłumienia nie ma aż takiego nurkowania przy gwałtownym hamowaniu. Wogle inaczej sztywniej pracują. na początku miałem wrażenie że mam za dużo powietrza w kołach ale jest normalnie wypośrodkowane 2.3( norma na pusto-2,2 z obciażeniem 2,5) i nie podbija w szybkich zakrętach ,nie ma myszkowania.

Witam,

Wszystko sie zgadza, każda firma produkująca amorki na rynek części zamiennych, stara sie zastosować wlasne części tak aby siły tlumienia były zbliżone do tych z linii montażowej (pierwszej zabudowy). Zawsze wprowadza jakieś zmiany zgodne z ich polityką montarzu, czasem silniejsze jest ugięcie (mniejsze nurkowanie przodu przy hamowaniu), a czasem silniejsze odbicie i wtedy po czuć silniejsze uderzenie po najechaniu np. na kamień, itp.

Czasami zdarza się uleprzyć pierwszą zabudowę, a czasami wręcz przeciwnie.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: opony powinny byc także zblizone do tych produkcyjnych lub nawet produkcyjne. Dużo pracuję dla kilku firm produkujacych samochody i wiem, że ludzie zajmujący sie ustawianiem zawieszenie (dobierają tłumienie amortyzatorów, tulejek gumowych, sprężyn, itp.) do swoich prywatnych samochodów kupują opony produkcyjne, czyli takie na jakich nowe auto opuszcza fabrykę.

Moja sintra w zimie jeździ na 15" butach, a na lato zakłada 16" sandały i to sie czuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam koledzy takie pytanie wstawiłem już drugie amorki monroe refleks i mają bardzo małą sprawność ok 30% a nowe ok 50%. Czy to są jakieś innowacje czy taki typ amorka. Dodam że z poprzednimi było to samo a smochód zachowywał się normalnie. Z tyłu mam stare (patrząc na ich stan jeszcze chyba salon) normalne i sprawność wysoka. Moze ktoś coś podpowie czy mam znowu demontować i dawać na reklamacje czy te amorki gazowe takie już są.

Witam a co polecacie na tył ,jest kilka propozycji na allegro ale nie wiem co wybrać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności