Skocz do zawartości

Strzały w tłumik - Sintra 2.2gls LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Od jakiegoś czasu moja sintra przy odpuszczeniu gazu na biegu lub hamowaniu silnikiem strzela w tłumik. Strzały są na tyle mocne że jeden tłumik musiałem już wymienić bo go rozerwało.

 

Przegląd instalacji gazowej nie wykazał żadnych problemów - podobno wszystko jest ok???

 

Jakieś 2-3 miesiące temu wymieniłem przewody WN i świece (wymieniłem też filtr powietrza)

 

Czy ktoś miał już taki przypadek, ew czy zna jakiś warsztat w okolicach W-wy w którym mechanicy znają się na sintrach i będą w stanie mi pomóc?

 

z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Strzały słychać zarówno na benzynie jak i na LPG. Faktycznie na gazie są wg mnie troszkę głośniejsze.

 

Instalacja to sekwencja chyba v-tec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość pytlar

widze, że ten typ tak ma...:) u ojczulka w Sintrze jak hamuję silnikiem też strzela - przeważnie stłumiony taki strzał jest, ale 2 razy był taki wystrzał jak by dosłowie opona wystrzeliła z przepompowania z tyłu... aż sie dziwie, że tłumika nie rozerwało jeszcze :) nowe są świece, nowe kable, instalacja sprawdzona, gaz sekwencja Stag200...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli strzela i na gazie i na benzynie to raczej problem z zapłonem. Widocznie niezawsze pali

któryś z garów. Proponuje najpierw pojechać na komputer.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem jest w tym że niestety nie mogę znaleźć mechanika który podjąłby się zrobienia czegokolwiek w mojej Sini a do którego nie musiałbym jechać 50 czy 100 km bo na to niestety nie mam czasu. Próbowałem nawet w ASO na Modlińskiej w W-wie ale tam usłyszałem że jak jest na gazie to się do niej nie dotkną. Natomiast w innym warsztacie jak podpieli się pod kompa to się okazało że mam 6 zaworów i automatyczną skrzynie :beer: więc koleś stwierdził że pewnie nie ma do niej oprogramowania czy coś takiego.

 

Jeśli więc znacie i polecacie jakiegoś mechanika który zna się na Sintrach i jest w okolicy Legionowa to bardzo proszę o namiary.

 

Ps. dobrze by było żeby też nie krzyczał jakiejś kosmicznej kasy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to wcale nie jest normalne i ten typ wcale tak niema.Jeszcze mi nigdy sintra nie strzeliła w tłumnik. Ewidentnie jest kijowe spalanie i dopala się w katalizatorze. Jak się za kimś takim stoi przed światłami to aż czuć paliwo lub gaz w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość młody gala

miałem to samo tłumik rozerwało w drobny mak trzeba wymienić czujnik położenia wału korbowego silnik pracuje na pięciu garach gaz zbiera się w tłumiku i co jakiś czas jest wystrzał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo tłumik rozerwało w drobny mak trzeba wymienić czujnik położenia wału korbowego silnik pracuje na pięciu garach gaz zbiera się w tłumiku i co jakiś czas jest wystrzał

kolego tamten silnik to rzędowa 4 nie V6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności