Skocz do zawartości

jaki płyn zalać


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę wlać płyn Borygo do mojej astry 1.6 16V ... Jak sprawdzić jaki płyn mam w chłodnicy? Jaki najbardziej płyn jest polecany?

 

pisane dwa razy praktycznie to samo więc jedno wykasowałem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

ludzie, pitolicie z tymi plynami jak nie wiem !

wystarczy wlac deko ponad 4L (bo tyle wejdzie) nowego plynu, ktory nie zamarza w temp max minus 35 st, i bedzie okej. stary oczywiscie trzeba spuscic. a czy nowy bedzie mial kolor czerwony, zielony czy niebieski, to nieistotne.

w starszych autach taka operacja jest wskazana co roku na jesieni, przed zima.

tyle w tym temacie :wesoly:

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

wiesz, ja nie biore pod uwage mieszania - spuszczam stary i wlewam nowy - czyli nie mieszam nic - przynajmniej ja to tak rozumiem :wesoly:

z moich doswiadczen, oraz moich znajomych - w trakcie roku czlowiek robi jakies dolewki - innego plynu, czy wody zdemineralizowanej - dlatego napisalem, ze przed zima wole spuscic caly plyn, i wlac banke nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro robi sie dolewkiw sporych ilosciach

to trzeba poszukac przyczyny takiego stanu rzeczy

a temperature zamarzania plynu

sprawdza sie urzadzeniem do tego stworzonym :wesoly:

nie ma potrzeby wymieniac co roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ile wlać tego płynu a dokładnie chodzi mi o to że na baniaku mam napis Kald/Cold jest on podkreślony i poniżej schodzi strzałka. Tego płynu mam wlać równo z rantem wokół zbiorniczka czy do napisu kald/cold....

 

W załączniku link do zbiorniczka

http://allegro.pl/item826090353_zbiorniczek_wyrownawczy_opel_astra_ii.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wlać tego płynu a dokładnie chodzi mi o to że na baniaku mam napis Kald/Cold jest on podkreślony i poniżej schodzi strzałka. Tego płynu mam wlać równo z rantem wokół zbiorniczka czy do napisu kald/cold....

 

W załączniku link do zbiorniczka

http://allegro.pl/item826090353_zbiorniczek_wyrownawczy_opel_astra_ii.html

cold -zimny - strzalka wskazuje na miejsce laczenia - zalej na zimnym silniku do polowy zbiorniczka i bedzie ok - nie jest az takie istotne centymetr wiecej czy mniej - jak sie zagrzeje to bedzie wyzszy poziom - chodzi o to zeby sie tylko nie wylewalo jak sie ogrzeje i aby nie bylo bylo zawsze powyzej glowicy - a wiec zalej na polowe i bedzie OK :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ludzie wszystkie płyny chłodnicze są mieszalne nie ma znaczenia czy to jest borygo petrygo dynagel G12 czy jakieś inne płyny wszystkie mają te same paramatry bez różnicy na kolor poza tym jak nie wiesz jaka jest temperatura zamarzania płynu chłodzącego jedziesz do najbliższej stacji dobrej stacji do mechanika i sprawdza ci refraktometrem temperature zamarzania (przyrząd do sprawdzania tempetatury zamarzania płynu chłodzącrgo oraz innych płynów w aucie) sprawa załatwiona jeśli natomiast nie wymienialiście płynu przez okres 3 lat lub ok 60 tys km to należałoby to zrobić bez zwracania uwagi na to jaka jest temperatuta zamarzania gdyż z płynu chłodniczego wraz z reakcjami chemicznymi metali oraz innych substancji wytrąca sie osad który powoduje brak drożności w układzie chłodzenia oraz przez co idzie przegrzewanie sie silnika oraz ogrzewania auta. Natomiast Gawlak pokaż mi płyn jaki nie jest mieszalny z innymi płynami!!! :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności