Skocz do zawartości

jaki akumulator Corsa 1,3 CDTI


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Miałem czasami wcześniej problem z rozruchem, ale ostatnio palił na dotyk. Dziś rano oczywiście nie odpaliła :mrgreen:

Jaki aku był fabrycznie montowany w Corsach 1,3CDTI (2003) (dość bogate wyposażenie z klimą)? [literki na aku pokryte były rano lodem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif ]

A Jaki opłaca się aku kupić (sporo jeżdzę po mieście - ok 6-8km do pracy w jedną stronę, czasmi w tyg. dłuższe eskapady)?

No i zielony jestem, wiec moze w stolicy ktoś ma namiar na dobry serwis z wymianą baterii

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie jest montowany akumulatro 60 ah.... i taki należałoby włożyć....

 

ja polecam centre futurę dobra, całkowicie bezobsługowa i dość tania.... konkretnie do tego auta model CA602 60ah600A prądu rozruchowego.... cena ok 260zł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chuliganus

To ja też zadam pytanie.

Wyjąłem z auta akumulator 45Ah a mam w domu drugi tyle ze 50 Ah, mogę go włożyć do Corsy bez większych konsekwencji?

 

Wszystko będzie działać jak należy?

 

Chcę go wymienić z tego względu ze ten co był (45Ah) rozładowuje się co noc - czyli koniec z nim... A ten 50 Ah jest dwuletni czyli praktycznie nowy, bo nieużywany - bedzie ok?

Czy może powinienem zainwestować w nowy ze sklepu 45Ah?

Poradźcie coś towarzysze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Do Twojego auta zalecane są akumulatory:

41Ah, 360A,

44Ah, 440A,

61Ah, 600A,

W pojazdach z dużym przebiegiem, stosuje sie akumulatory o zwiekszonym pradzie rozruchu. Jeżeli do wybranego samochodu pasuje więcej niż jeden akumulator to przy wyborze prosimy kierować się następującą wskazówką. Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regulację, okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację itp.

W Twoim przypadku 50Ah będzie dobrym rozwiazaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chuliganus

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. No elektryki w nim trochę jest, włacznie z podgrzewanymi siedzeniami, cieszę się że nie muszę wydawać kasy na nowy akumulator bo z kasą przed świętami nie jest najlepiej.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

sorki za opóźnienie.. potrzebna mi byłą info..

teraz wiem ze miałem zamontowany fabryczny akumulator GM 55Ah 270A(:urodziny:)

niestety nie udało mi się nigdzie kupić aku po odpaleniu przez assistance wiec musiałem wybulić w zakładzie jakimś 350zł za 55Ah 570A jakieś firmy AP EP czy coś (moze ktoś zna nazwę i czy są dobre?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

sorki za opóźnienie.. potrzebna mi byłą info..

teraz wiem ze miałem zamontowany fabryczny akumulator GM 55Ah 270A(:urodziny:)

niestety nie udało mi się nigdzie kupić aku po odpaleniu przez assistance wiec musiałem wybulić w zakładzie jakimś 350zł za 55Ah 570A jakieś firmy AP EP czy coś (moze ktoś zna nazwę i czy są dobre?)

Nie ma co na razie panikować, zobaczysz jego sprawność jak temperatura spadnie ponizej

-20. Tylko za ta cene można by było kupić coś firmowego.

Ja za 395zł w październiku zakupiłem akumulator Bosch S5 74Ah, 750A z którego jak na razie jeste b.zadowolony i w temp. -18 kręcił rewelacyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności