Skocz do zawartości

Alternator 3 raz go naprawiam


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

To czy 70A czy 100A to zależy od wyposażenia. Jeśli nie ma elektryki (elektryczne szyby) i beż klimy to będzie 70A a co do wtyczki to jak jest okrągła to na cztery piny, a jak prostokątna to na dwa.

Arek a może alternator Ci przymarzł bo on jest dośc nisko i często jak się wjedzie w kałużę to woda go zalewa. Ja często jak wjadę w dużą kałużę to od razu obroty spadają do zera, a pasek nawet nie piszczy tylko po chwili wszystko wraca do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tez jeszcze jest mysl

chociaz mam oslona pod silnikiem i raczej przygody na kaluzach mi sie nie zdarzaja

ale moze akurat sie tam jakas woda dostala

czekam na odwilz - ale tu w DE jakos jej nie zapowiadaja

 

z tego co piszesz u mnie bedzie w takim razie 70A bo elektryki szyb nie ma

a kilma w tym silniku to rzadkosc...

 

ciekawi mnie jeszze ta wtyczka - bo nie mam jak teraz tego obejrzec

bez kanalu nie sciagne tej oslony pod silnikiem

a jakiegos innego sposobu na dojsice do tego jaka u mnie ona jest nie ma?:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Pod pompą od wspomagania jest alternator. Z tyłu alternatora jest pompa vacum od hamulców a trochę z boku w stronę chłodnicy jest przewód elektryczny i na końcu kostka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiec powiem tak w poniedziałek mam mieć już 3 raz po robocie alternator znów był regulator wymieniany i diody. Teraz miała być ta przeróbka że już powinno być wszystko ok. Z tego co piszecie to ja powinienem mieć alternator na 100A - mam klime i el szyby. Kurcze nie wiem kolega podał na allegro link do alternatora i właśnie on jest z tą pompa vacum i jak pytałem się w sklepie motoryzacyjnym to mi powiedzieli za nowy alternator 1800zł. No to sory stwierdziłem że to prawie mniejsze pół wartości mojego auta :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Alternator kupujesz razem z pompą vacum. Jak się pytałem w sklepie to też mnie zamurowało, ale na allegro można znaleśc taniej, np. http://moto.allegro.pl/item835144562_nowy_alternator_opel_astra_vectra_isuzu_100a_klima.html i masz problem z głowy. Jak popatrzysz to za używane też sobie tyle żądają ale kupujesz kota w worku. Ten za 1800 zł to pewnie oryginalny, ale po co tyle płacic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze takie pytanei do znawcow tematu

 

do z mojego wyposazenia wyniykalo by ze mam altek 70A

a ze nastal czas jego wymiany to moslalem nad zalozeniem takiego an 100A tym bardziej ze juz mam troche elektryki do auta dolozeone a w planach sa jeszcze na przykald grzane fotele i inne bajery

 

gadalem z elektrykiem - ponoc dla instalacji to nie problem

zostaje jeszcze kwesta tylko taga

czy ten 70A mam ta samam wielkosc i obudowa co tne 100A - czy czasem z montazem przy takiej podmianie nie bedzie jakichs schodow

 

jak by ktos cos wiedzial to bylbym wdzieczny

 

ostatecznei moge zamowic w sklepie i taki i taki (ze zwrotem nie bedzie porblemu) ale pozostaje jeszcze kwestia wtyczek na 2 piny i na 4 - ale to wtedy musial bym miec w momenice wymiany wszystkie 4 wystepujace warianty pod reka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Z tego co znalazłem na allegro to 70A to są z kostką na dwa piny i na cztery a 100A chyba tylko na dwa piny ( http://moto.allegro.pl/item895225135_nowy_alternator_opel_astra_vectra_diesel_isuzu.html ) ale nie jestem na 100% pewien. Tak to chyba nie ma różnicy bo gabarytowo są chyba takie same. Najlepiej jakbyś miał na dwa piny to by nie było problemu z podłączeniem. To czemu są dwa lub cztery piny to nie mam pojęcia,ale może ktoś wie więcej na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności