Skocz do zawartości

Predkosciomerz


Rekomendowane odpowiedzi

a mozecie mi pomoc mam taki problem ze nasmarowalem sobie linke bo byla glosna po zlozeniu zegarów licznik chodzil do 60km/h po czym odrazu wpadl na max i tam pozostal rozkrecilem i sie cofnął ,ale objaw pozostał powyzej 60 odrazu wali na max i tam zostaje ,kilometry nabija normalnie ,co to moze byc ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie po wymianie linki predkosciomierza slysze stukanie z zegarow - im szybciej jade tym glosniej stuka. nasparowalem wszystko przy skrzyni, ale niewiele pomoglo.

czy smarowanie od strony wskaznikow cos pomoze? wlac smar do linki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nasmarowałem linke na całej długości, lekko ją skróciłem z obu końców

przez pierwszych kilka kilometrów było lepiej, ale teraz jest już jak przed nasmarowaniem

chyba linka jest jakaś trafiona..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Wiesz kolego nic innego nie przychodzi mi do głowy

Albo pancerz złamany albo linka za długa

Kiedyś dorabiałem linkę jakoś tak wyszło że była za długa i tak właśnie mi robiła jak opisujesz po maleńkim kawałeczku skracałem aż było dobrze

No ale może jeszcze ktoś się wypowie

Powodzenia...

Może to głupie ale pomyślałem czy aby ten kwadracik linki wchodzi w licznik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

ja mam tez sam problem tyle ze zachowania sa calkiem inne frontera 2000r ltd wersja angielska.otorz gby zapalam silnik oprucz kontrolek nic nie reaguje to znaczy nie wyswietla sie licznik kilometrow elektronicznu nie widac ile jest obrotow silnika no i jak rusze nie wiadomo ile jade.jednak gdy zapale swiatla drogowe obrotomierz zaczyna dzialac poziom paliwa i temperatury dziala natomiast predkosciomierz tylko czasami gdy jade na dluzsze trasy ostatnio bylem w chinach po wlaczeni reset kilometrow wszystko wraca do normy ale tak jak mowie tylko na dlugich trasach.jezeli wiecie co jest nie tak.bardzo prosze o pomoc.z gory dziekuje waldemar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam, mam problem z prędkościomierzem we fronterze 2,2 dtl z '99r.Otóż nie działa prędkościomierz, nie nabija kilometrów, a co jakiś czas na moment działa, po chwili całkiem spada do zera.Wymieniłem czujnik prędkościomierza, wyczyściłem styki, przejrzałem wszystkie kostki.Działał jeden dzień, a potem znowu to samo.Wie ktoś może co z tym zrobić??

Z góry dzięki.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam!

Mam ten sam problem z predjosciomierzem we fronterze 2000r.

Podczas jazdy licznik wskazuje tylko km dzienne a ogólnych nie wskazuje wcale!!!

Zawiesza sie wskazówka z szybkosciomierza ale po uderzeniu piescia zawsze reaguje ;) mam jeszcze problem z np: kontrolka poduszki - swieci sie niekiedy przez 2 tygodnie, a poaniej nagle gasnie i jest wszystko ok!!

 

Jak wiecie jak sobie z tym poradzić albo jak juz sie uporaliscie z tym problemem to prosze napiszcie co najlepiej zrobić?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zegarów trudno powiedzieć.... ale odnośnie poduszki mogę podpowiedzieć że najlepiej byłoby zczytać błędy poduszki i wtedy by się okazało co i jak. Najprawdopodobniej, albo do sterownika napinacza dostaje się wilgoć i wariuje, albo jest gdzieś przepięcie i tak samo reaguje. Zczytanie błędów na pewno Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności