Skocz do zawartości

zimówki czy letnie???


Gość pablo9876

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo9876

Witam!

Obecnie posiadam 195/55 R 15 letnie.Przód jest makabryczny,natomiast tył jest prawie jak nowy.Zastanawiam się czy nie założyć na przód nowe letnie opony....jakby się zachowywały??czy mocno się zniszczą przez zimę??oponki takich rozmiarów są straszne drogie w porównaniu ze standardowymi....co robić??kupić komplet zimówek 185/65 R15(zalecane)czy 2 letnie o obecnym rozmiarze???pomóżcie....

dzięki z góry...pozdro....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo9876, jak chcesz się zabić lub kogoś innego to zakładaj letnie. Lepiej kup zimówki np. używki w dobrym stanie i miej głowę spokojną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje, zimówki to najlepsze rozwiązanie o tej porze i w tych warunkach.

Jest jeszcze dużo kierowców, którzy o zimówkach nie chcą nawet słyszeć.

Z drugiej strony jeśli nie ma przepisu, który nakazywałby używanie opon zimowych w określonych warunkach jak np. łańcuchy w górach, to nie ma się co im dziwić, (można by uważać, że z tymi letnimi zimą i w naszym klimacie nie jest tak źle).

Zdrowy rozsądek podpowiada jednak stosowanie zimówek dla własnego bezpieczeństwa i innych użytkowników ruchu drogowego.

Jeśli przyszło Ci do głowy(bez obrazy) założenia 2 letnich i 2 zimówek-nie rób tego, ponieważ auto będzie zachowywać się co najmniej niebezpiecznie(tylna oś swoje, przednia swoje)

Lepszym zastosowaniem jest albo 4 letnie (w nienagannym stanie)- mniejsze zło, lub 4 zimówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że opona letnia w temperaturze poniżej 0 stopni C traci jakiekolwiek swoje właściwości. Dosłownie! Guma z których jest zrobiona robi się sztywna więc nie ma jakikolwiek właściwości by móc w dostateczny sposób złapać przyczepność. Więc moje zdanie jest takie żebyś zainwestował w zimówki, bo po pierwsze chodzi tu o twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg a po drugie może się okazać że po zimie będziesz musiał dodatkowo sobie dokupić komplet opon letnich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

nie no w porządku :)

nie nie chciałem zakładać 2 zimówek i 2 letnich,to mija się z celem,ja to wiem....chciałem dokupić albo 2 letnie albo komplet zimówek.A co się orientuje to w zimowkach ważny jest ich rocznik,czym starcze tym gorsze....co sadzicie o 3letnich zimówkach z dobrym bieznikiem??Ma swoje właściwości??w ostateczności kupię komplet nowych zimowek,choc bym chcial trochę zaoszczędzić bo pompa vacum mi już siada,a to kosztuje min 850zl :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie markowa nowa zimówka będzie lepsza od kilkuletniej używki, bo skąd mamy pewność czy ktoś nie używał jej trochę dłużej niż przez całą zime ? :(, jak była przechowywana? itd.

Oczywiście guma wraz z upływem lat traci swoje właściwości, nie znam jednak konkretów ile lat i czy te właściwości są tak zróżnicowane na tyle żeby ją dyskwalifikowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niektórzy zaraz powiedzą co sądzą o tym ale jeżeli jeździsz stosunkowo spokojnie i nie robisz jakiś astronomicznych przebiegów mogę zaproponować Ci rozwiązanie stosunkowo tanie i moim zdaniem całkiem dobre:

LINK DO AUKCJI ALLEGRO

Ja ostatnio kupiłem dwie zimowki do Astry ale w rozmiarze 14 cali. Na Omedze natomiast mam 17 ale letnie i co mogę powiedzieć to tyle że nie narzekam. Zimówki sprawują się bardzo dobrze. Czuć że są to nowe opony, a nie używki z nie wiadomo jakim przebiegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zaproponować Ci rozwiązanie stosunkowo tanie i moim zdaniem całkiem dobre:

LINK DO AUKCJI ALLEGRO

Ja letnie opony zawsze mam oryginalne,natomiast zimówki od kilku lat tylko bieżnikowane.Do tej pory były to firmy profil(zjeździłem dwa komplety)teraz firmy gold-gum takie jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item846998396_185_65r15_opony_bieznikowane_zimowe_c_producenta.html#gallery Co prawda to dopiero początek zimy ale jak na razie tez nie mam powodu do narzekań.I osobiście wole nowe bieżniki niż używane oryginalne niewiadomego pochodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam az mi sie wlosy staja na glowie

uzywki nalewki itd itp

az tak tanio sie cenicie (tzn wlasne zycie ) ??

niestety bezpieczenstwo kosztuje

nie stac Cie na opony to jezdzij autobusem

albo sprzedaj auto

stare dobre powiedzenie mowi

''stac Cie na konia staci i na siodlo''

 

sorki panowie ale takie jest moje zdanie

sam musialem kupic zimowki

i jak sie chce to mozna taniej

kupilem uniroyale zimowe nowe taniej niz debice frigo 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki panowie ale takie jest moje zdanie

Dokładnie i każdy je może wyrazić.

Mój dobry znajomy pracuje w firmie która robi nalewki.I naprawdę wiem i zdaje sobie sprawę na czym jeżdżę i dla tego jestem spokojny o swoje i innych użytkowników drogi bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności