Skocz do zawartości

zamarzł płyn do spryskiwaczy


Gość robertnet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertnet

tydzień temu wyjeżdżając z domu na śmierć zapomniałem zmienić płynu do spryskiwaczy, dzis wróciłem i oczywiście zamarzło wszystko, teraz nie wiem czy jak będę jeździł, to płyn odpuści od ciepła silnika, czy może wlać tam jakiś gorący płyn???

nie chce zeby mi pompka siadła i czujnik na kompa,

do doradzacie, nie mam niestety ciepłego garażu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertnet, Wydaje mi się że wlanie ciepłej wody do zbiornika nie pomoże,mogło złapać w przewodach. Chyba zostaje tylko cieplutki domek dla twojego autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlanie ciepłego płynu na pewno nie zaszkodzi.Jak miałeś mało letniego to dobrze,a jak sporo to musiałbyś to i tak wypompować,bo stężenie mogło by być niewystarczające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

na pewno złapał i na przewodach także, aby tylko pompki nie rozsadziło :wino:

Na 95% nic się nie stało/stanie.....

Nie masz ciepłego garażu...... to chyba pozostaje czekać na odwilż :) i zaopatrzyć się w dobry odmrażacz to szyb w atomizerze i szmaty :wino: choć i tak z tego co piszesz nie korzystasz z auta codziennie.

Ja osobiście bym nic nie kombinował z podgrzanym płynem, bo i tak prawdopodobnie nic to nie da, choćby nawet pościło w zbiorniczku.

Jak trochę się ociepli (choć dopiero mamy początek zimy :) ) dolej litr mocno stężonego koncentratu (polecam sonax) albo dyny(jagodzianki na kościach :wino:) i............ i badz dobrej myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertnet, też tak miałem kilka dni temu :?: zaczął się rozpuszczać od ciepła silnika, pół zbiorniczka mi zamarzło...a że spieszyło mi się to wlałem do pełna gorącej wody, po paru chwilach "wypompowałem" wszystko na szybę wlałem zimowy i po problemie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif i nawet nic nie rozsadziło http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. A mi to chyba pompka przestała działać. Też zamarzł mi płyn w zbiorniczku, postał cała noc w garażu, do rana odmarzło, wypsykałem letni płyn na szybę, zalałem zimowy, prysnołem też parę razy zimowym i działałała pompka.

A na drugi dzień nie pryska nic. Nawet pompki nie słychać. :mrgreen: Pewnie pompkę muszę wymienić. :D

 

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 20:18 ]

Witam. Wszystko działa. Zmieniłem spryskiwacze na te pochodzące od insigni :mrgreen: i teraz elegancko psika :oops:

Stare pewnie zatkane syfem były. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności