Skocz do zawartości

Opel Kadet dławi się na gazie


Gość Xvid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem otóż posiadam Kadeta 1.6 rok 90, z gazem firmy Abart.

 

Na benzynie pali, jeździ trochę było męczenia z silniczkiem krokowym bo na obrotach nie chodził ale już w porządku. Kiedy przełączam na gaz spada z obrotów i nie chodzi albo całkiem się z gazu na benzynę przerzuca. Jak zaskoczy to chodzi na obrotach ale jak się chce przy gazować to się dusi. Zdjąłem cały filtr powietrza i na gazie chodził mi normalnie.

 

W czym rzecz co powinienem zrobić zeby chodził normalnie bo bez tego dekla to niebezpiecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Zdjąłem cały filtr powietrza i na gazie chodził mi normalnie.

wymienić filtr

no i regulacja u gazownika

proszę uzupełnij profil na przyszłość będzie łatwiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr od gazu czy filtr powietrza bo to też może mieć znaczenie, ale jak powietrza to wątpię żeby miało aż takie znaczenie. Wtedy to mu dużo powietrza dochodziło bez tego dekla całego i chodził normalnie to filtr może nie mieć nic do rzeczy :?:

 

A czy da się jakoś inaczej go wyregulować bez wizyty u gazownika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o filtr powietrza. Chociaż jak dawno nie wymieniałeś filtra gazu to też możesz to zrobić. A filtr powietrza ma bardzo duże znaczenie. Bo jak instalacje wyregulujesz na brudnym i zmienisz na nowy to raczej nie obejdzie się bez regulacji. Nawet mała różnica w dawce powietrza ma znaczenie. A jeśli chodzi o regulację to nie polecam robić tego samemu jeśli się nie znasz. Jak masz instalkę na "śrubę" to możesz spróbować pokręcić nią odrobinę. Ale pamiętaj, że prawidłowa regulacja jest wykonywana z analizatorem spalin itd itd.

 

P.S. Jak zabierzesz się za to sam to zaznacz sobie flamastrem czy jakimś innym mazakiem położenie śruby, żebyś mógł wrócić do starego ustawienia w razie co :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, filtr powietrza wywaliłem na śmietnik jeżdżę bez i bardzo dobrze się jeździ nawet z gazu już mi nie wychodzi :D

 

Ale nadal przy przygazówkach na gazie sie dławi tak od 3700 obrotów (na oko bo nie mam obrotomierza) co może być tego powodem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Jeszcze raz mówię regulacja LPG a jak będziesz jeździł bez filtra to długo nie pojeździsz

chyba że ci nie zależy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tej regulacji to za bardzo nie jestem w stanie zrobić a i też specjalnie mi nie zależy byle żeby na gazie chodził :D a można jakoś zastąpić ten filtr czymś innym nie wiem gazą czy coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

chłopie ile filtr kosztuje 15 zł. a regulacja drugie tyle

a jak chcesz to sobie po kombinuj śrubami do regulacji tylko zaznacz w jakim masz położeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności