Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Przednie oponki sciera od wewnątrz...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zmieniałem ostatnio tarcze i klocki z przodu. Jak zdjąłem koła to zobaczyłem, że opony są gładkie od wewnętrznej strony auta. Jak zakładałem aluski na wiosnę to miały równomierną kostkę, a teraz wyglądają jakby cały nacisk przedniej osi opierał się o jakieś 5 cm opony od strony komory silnika. Jednym słowem przednie opony zużywają się szybko na wewnętrznej stronie. Co jest nie tak? Geometria? zbieżność? auta nie ściąga, mogę puścić kierownicę w czasie jazdy i jedzie prosto, podczas hamowania nie trzymam kiery to też hamuje prosto. Jedyne co mnie zastanawia to narastające wibrację na kierownicy powyżej 110 km/h... Na przeglądzie powiedzieli że do zrobienia mam oba sworznie wahacza, a do niczego innego się nie przyczepili... Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jest nie tak? Geometria? zbieżność?

... oczywiscie - na przeglądzie geometrii się nie kontroluje ... musisz podjechać do fachowca i sprawdzić ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ok w takim razie najpierw wymienię w/w sworznie i wybiorę się na sprawdzenie i regulację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najpierw wymienię w/w sworznie

... bardzo dobre posunięcie - aby ustawić. wyregulować geometrię zawieszenie musi być OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi