Skocz do zawartości

Nie działający prędkościomierz + liczniki przebiegu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam Opel Corsa B 99r 1.2 16V.

Od kilku dni wskazówka z prędkościomierza nie reaguje na jazdę jak i liczniki przebiegu ogólnego oraz normalnego. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr. Speed

Urwana linka :mrgreen: lub nawalił impulsator. Sam to nie dawno przerabiałem, więc odrazu powiem ci, że nie ma sensu kupowanie zamiennika tylko odrazu zainwestuj w orginał. Zamiennik mi sie teraz troche tłucze i w dodatku drga wskazówka licznika:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten samochód powoli mnie wkurza. Wogóle nie współpracuje z zamiennikami. Oryginalny przepływomierz 420zł, oryginalny silnik krokowy 250zł, alternator z jakimiś dziwnymi nie stosowanymi standardowo nóżkami na szczęście za 120zł używany. Teraz oryginalny impulsator 200zł. Już nie wliczam te robocizny i podpięcia pod komputer w celu skasowania błędu. Samochód jeżdzi tak naprawdę 3 miesiące a już wpakowałem w niego prawie 2000zł. Piszą że ten model ma tanie części tylko szkoda że z nimi nie współpracuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie lunka byla urwana czy tam obtoczona (okragla zamiast kwadratowej koncówka). I ślimak mi na wymiane wzieli, wskazowka jeszcze drga troche no ale przynajmniej wiem ile jade i auto nie gasnie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Urwana linka :mrgreen: lub nawalił impulsator. Sam to nie dawno przerabiałem, więc odrazu powiem ci, że nie ma sensu kupowanie zamiennika tylko odrazu zainwestuj w orginał. Zamiennik mi sie teraz troche tłucze i w dodatku drga wskazówka licznika:(

 

Linka mi sie raczej nie urwała bo mam czujnik elektryczny z symbolem K= 16676.

Może mi ktoś coś polecić używanego lub nowego bo chce kupić a nie mogę tego znaleść.

 

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 22:06 ]

Aha mam jeszcze jedno pytanko czy CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO OPEL to to samo co czujnik prędkości???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Mr. Speed

Nie Kolego :) Czujnik położenia wału to jest inna sprawa. A Czujniki prędkości w twoim autku są umieszczone przy każdym kole i w czasie jazdy komputer przelicza prędkość średnią z wszystkich kół, poczym wszystko ukazuję się na liczniku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Mam Opel Corsa B 99r 1.2 16V.

Od kilku dni wskazówka z prędkościomierza nie reaguje na jazdę jak i liczniki przebiegu ogólnego oraz normalnego. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy??

Sprawdź, czy jest napięcie w gnieździe zapalniczki.

Wymień bezpiecznik i wszystko wróci do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności