Skocz do zawartości

Zablokowane drzwi tylne


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Mam problem z prawymi-tylnymi drzwiami w Zośce A

 

Przyciemniałem niedawno szyby i po przyciemnieniu zblokowało mi właśnie te drzwi. Pamiętam jak serwisant po założeniu tapicerki drzwi próbował zamknąć te drzwi i a one mu "odbijały" :oops:. Otworzył i zamknął zamek (na otwartych drzwiach) ciągnąc za dzyndzel - potem drzwi zamknęły się (nie "odbiły").

 

Nie sprawdzałem tego po wyjechaniu z serwisu, a teraz nie mogę otworzyć drzwi. Problemem na 100% nie są kable słupek-drzwi, bo do tego incydentu z "odbijaniem" wszystko działało cacy.

 

Drzwi:

- zamykają / otwierają się centralnym (słychać siłowniki, zarówno pierwsze zamknięcie jak i drugie domknięcie-deadlock)

- działa sterowanie szybą

- nie reagują na klamkę zewnętrzną i wewnętrzną, tj. klamki odginają się ale nie otwierają drzwi.

 

Podejrzewam, że nie założone zostało cięgło, ale czy jest to to samo cięgło od klamki wew i zew? Drzwi nie reagują na żadną klamkę. :D

 

Da się do tego dobrać przy zamkniętych drzwiach?[/b]

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 18:25 ]

 

Nowy ślad: klamka wewnętrzna w drzwiach lewych-tylnych odchyla się do końca po pociągnięciu; w zablokowanych drzwiach prawych-tylnych klamka po pociągnięciu stawia opór w połowie - jest to jakiś ślad?

ROZWIĄZANIE

Zdjęcie tapicerki na zamkniętych drzwiach nie wchodziło w rachubę, klamka wewnętrzna odchylała się tylko trochę, a dalej stawiała opór.

 

Siłowniki w drzwiach działały poprawnie (zamknięcie+deadlock), dzyndzel w drzwiach odblokowywał zamek (klikanie w okolicach zamka), definitywnie coś było nie tak z cięgłem od klamki wewnętrznej/zewnętrznej; musiało być jakoś przycięte.

 

Delikatnie zacząłem ciągnąć klamkę wewnętrzną powyżej stawianego oporu, ale tak by jej nie złamać. Za pierwszym razem drgnęła lekko ponad opór, ale drzwi dalej były zamknięte. Postawiłem wszystko na jedną kartę i pociągnąłem mocniej i drzwi ustąpiły. Coś musiało przycinać cięgło; teraz drzwi reagują na klamkę tak jak powinny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności