Skocz do zawartości

alarm astra II


Gość asteriks

Rekomendowane odpowiedzi

jesli jest fabryczny alarm

to odlaczyc aku mozna tylko i wylacznie przy przekreconym zaplonie

czyli musza sie swiecic kontrolki na desce

inaczej alarm zacznie wyc (ma wlasne zasilanie jak wiekszosc dobrych alarmow)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Przyjrzałem się dokładniej temu alarmowi no i tak: od syreny i czujnika zamknięcia maski idzie kabelek do środka. Patrze od środka, idą te kable za ten plastik przy którym jest ta dźwignia do otwierania maski. Stamtąd wychodzą kabelki do diody LED i 4 kable do takiego przezroczystego pojemnika. Nie wiem co to jest, na zdjęciu widać choć nie ma super ostrości. Jeżeli takie coś jest w każdej astrze to powinien ktoś to rozpoznać i wtedy sterownik alarmu pewnie jest za tym plastikiem. Kurcze teraz przypomniałem sobie że oprócz 2 kluczyków opla mam 2 piloty(bez kluczyka). Może one uzbrajają alarm. Zaraz pójdę to sprawdzić. Na pewno działają bo kiedyś sprawdzałem ale myślałem że jak jest alarm to się ze zwykłego kluczyka (również) załącza.

Umieszczam linki do fotek które zrobiłem na szybkości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra sprawdziłem ten pilot. Po zamknięciu auta z pilota i otwarciu drzwi od środka włączają się światła awaryjne, to samo po włożeniu kluczyka do stacyjki i otwarciu maski na zamkniętym aucie. Reszty nie sprawdzałem. Tylko że poza migającymi światłami nie ma nic poza tym. Nie ma sygnału z syreny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj kluczyka o którym wspomniałeś odnajdź na syrenie gniazdo zakryte prawdopodobnie gumowym kapturkiem i włącz syrenę :mrgreen: i masz alarm. Jak jest dodatkowa blokada zapłonu to jak Ci mrugają kierunkowskazy nie odpalisz go nawet z działajacym immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro się zajmę ta syrenką i dam znać jakby coś nie tak wychodziło :mrgreen:

w każdym razie dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem

 

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 11:26 ]

rzeczywiście gniazdo na kluczyk było pod gumowym kapturkiem :mrgreen: a jeżeli nie jest to fabryczny alarm to jakie się zakłada zazwyczaj czujniki oprócz drzwi od strony kierowcy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jutro się zajmę ta syrenką i dam znać jakby coś nie tak wychodziło :mrgreen:

w każdym razie dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem

 

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 11:26 ]

rzeczywiście gniazdo na kluczyk było pod gumowym kapturkiem :mrgreen: a jeżeli nie jest to fabryczny alarm to jakie się zakłada zazwyczaj czujniki oprócz drzwi od strony kierowcy?

W/g mnie to drugie Twoje zdjęcie to może przedstawiać np.czujnik uderzeniowy -spróbuj po załączeniu alarmu postukać z wyczuciem w szyby,drzwi maskę -jak ma czujnik uderzeniowy alarm się załączy.Pozatym sprawdż czy nie masz w środku charakterystycznych czujek ultradżwiękowych ruchu które zazwyczaj montowane są na bocznych słupkach(ale chyba ich nie masz bo już by alarm zadziałał ja byłeś w środku i go załączyłeś.W każdym razie dodatkowe czyjniki z pewnością możesz dołożyć do posiadanego alarmu .Pytanie dlaczego ktoś wyłączył syrenkę?-może coś wywoływało fałszywe alarmy ale mógł być też i inny powód.W ogóle dobrze by było jakbyś podał nazwę tego alarmu może znalazłby się do niego opis w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujników ruchu nie ma przy szybie. fabrycznie są montowane chyba tam gdzie jest lampka u góry nad lusterkiem, ale jak się ruszam w środku to się nic nie dzieje. co do nazwy alarmu no to mogę podać tylko napis z syreny: TITAN 20W 1 tone coś tam coś tam. dalej jest nieczytelne. stukałem w szybę, w koła ale się nie załącza. może za lekko

 

syrena wygląda tak:

syrena

 

a ten czujnik który wrzuciłem wcześniej to chyba ten:

czujnik

 

a całość wygląda tak:

komplet

 

piloty takie same, no isyrena bardziej kwadratowa, jak w poprzednim linku tyle że nie działa mi otwieranie bagażnika z pilota. zaraz zassam tą instrukcje na stronie może się coś więcej dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności