Skocz do zawartości

Nie chce odpalic


Gość Szczypiornista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szczypiornista

Witam...

Mam Vectre B po lifcie 99r 2.0 16v z LPG sekwencja...

W sobote jak zaczęły się silne mrozy odpaliłem autko,zeby troche sie nagrzało...Wszystko było ok.W niedziele rano już wogóle nie chciał mi odpalic...Troche widac było,że akumulator słaby...A wiec chciałem odpalic na kable...Nadal nic...Dałem akumulator do ładowania na prostownik i wszystko ok.Dzisiaj z naładowanym akumulatorem chciałem ponownie odpalic i nic...Niby rozrusznik w porządku,bo przy odpalaniu daje znac,ze stara sie uruchomic ale niestety nie chce odpalic...Czy to moga byc świece,pompa paliwa?I jakie mniej wiecej moga byc koszty czesci?Postaram sie odpalic auto na lince ale niewiem czy wogóle to ma sens jeśli i tak potem padnie i nie ruszy :mrgreen: Proszę o pomoc...Przez awarie niestety ale święta mnie czekają w miejscu pracy :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość wstawić auto do ciepłego garażu ? Jak tak to zrób to, sądzę, że gdzieś w przewodach paliwowych masz korek lodowy. Jo po zagrzaniu w garażu objawy ustąpią wlej denaturatu do zbiornika i będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczypiornista

Autko odpaliło z linki...Pojeździłem troche aż sie rozgrzeje i teraz odpala...Tylko zastanawia mnie co było przyczyna np. żeby sytuacja sie nie powtórzyła...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie co było przyczyna

A jak teraz u Ciebie z temperaturą, pewnie na plusie ? Zrób jak mówiłem, zalej profilaktyczne denaturatu 0,5l na pełny zbiornik. Wlej go bezpośrednio przed tankowaniem, łatwiej się wtedy wymiesza z zawartością zbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko odpaliło z linki...Pojeździłem troche aż sie rozgrzeje i teraz odpala...Tylko zastanawia mnie co było przyczyna np. żeby sytuacja sie nie powtórzyła...

Mróz owszem, ale gdyby benzyna była lepszej jakości to i mróz nie zaszkodziłby. Moim zdaniem tankuj na zaufanych stacjach i pytaj obsługę do ilu stopni paliwo nie zamarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj obsługę do ilu stopni paliwo nie zamarza

A co to ma wspólnego z benzyną, ona nie zamarza w temperaturach przy których eksploatujemy auta. Natomiast woda w zbiorniku pojawia się niezależnie od jakości paliwa, które tankujemy, skrapla się z powietrza zawartego w zbiorniku. Im mniej paliwa tym więcej powietrza i co za tym idzie więcej wody. Warto utrzymywać wysoki poziom paliwa w zbiorniku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. A denaturat raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja tez miałem taki problem

przyjechałem do kolegi posiedziałem u niego z 3H potem wsiadam i auto nie odpali ...

na drugi dzień okazało się ze styki przy pompie paliwa nie łączyły przeczyściłem i narazie hula ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczypiornista

No i ponownie mam ten sam problem...Powiem tylko,że tankuje Verve...W sobote naładowany akumulator wkręciłem do auta...Nie odpalił ale kręcił...Dopiero na lince poszedł...I spoko...Zatankowałem pół baku i póki co szło dobrze...Wczoraj było ok...A dzisiaj z rana od nowa to samo...Odpalam odpalam i nic...Niby akumulator jeszcze nie padł,bo kręcenie było ale po kilku sekundach widac,ze słabnie i znowu zapewne padnie...I teraz niewiem już co to może byc za przyczyna...Czy akumulator?(no ale w takim razie po naładowaniu powinien odpalic bez problemu)czy alternator,czy świece czy może rozrusznik...???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności