Skocz do zawartości

vectra b 1.6 16v strasznie słaba i gaśnie pomocy


Gość tom 586

Rekomendowane odpowiedzi

moje autko robiło się straznie słabe. wymieniłem świece kable przeczyściłem egr cały dolot do krokowego i sil. krokowy i nie wiem co sie dzieje wcześnie jeśli ruszałem ostrzej to po wyluzowaniu gasł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

czy osoba może to wpisać do profilu :wink:vectra b 1.6 16v

a jakie błędy wyskakują :P

to ci pomoże bez potrzeby wymieniać wszystko po kolei

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj wyciąlem katalizator a błedy pokazało mi uszkodzenie zaworu egr (1405)i czujnik temperatury powietrza zasycanego(0110) a więć zaślepiłem zawór egr i go wyczściłem ale nic nie pomogło . Tylko auto trochę szarpie do 2000 obr. na postoju a słabe jest dalej jak było

 

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 21:38 ]

ale te błędy to chyba wyskoczyły bo odpinałem wtyki na zapalonym aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje autko robiło się straznie słabe. wymieniłem świece kable przeczyściłem egr cały dolot do krokowego i sil. krokowy i nie wiem co sie dzieje wcześnie jeśli ruszałem ostrzej to po wyluzowaniu gasł

Witam serdecznie.

 

Czytając powyższy tekst doszedłem do wniosku, że objawy doskonale pasują do mojego przypadku. Auto (vectra b 16. 16V) odpalało bez problemu, ale po przejechani kilkuset metrów gasło przy dohamowaniu (wyluzowaniu). Na wyższych biegach strasznie muliło. Pojechałem do serwisu (100 zł) - podmuchali, poczyścili i było ok na 3 tygodnie - później problem się powtórzył (niby nagar na świecach). Sprawdziłem świece i cewkę zapłonową i wszystko ok - komputer potrafił pokazać błąd - coś z napięciem na cewce - nie pamiętam numeru błędu. Ogólnie mechanik nie znalazł nic konkretnego. Wkońcu postawił diagnozę - alternator (przekaźnik napięcia miałem walnięty, przebicie na diodach i coś z łożyskami). Wymienił cały na nowy, bo nie można było już niby zregenerować. Jeżdżę już jakiś czas i jest wszysko ok - odmulił się i nie gaśnie. (koszt 400 zł alternator + robocizna) - tylko to zabolało. ( A chciał 700 zł). Mam nadzieję, że to pomoże w rozwiązaniu tego problemu. (i nie trafi cię szlak - jak mnie kiedy szukali przyczyny). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to nie rozrusznik kolego sprawdzałem .mechanik mówi że to może podciśnienie albo komputer siada

 

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 21:05 ]

sorry nie rozrusznik tylko alternator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności