Skocz do zawartości

zafira 2,0 dti biały dym, zero mocy,kontrolka z kluczykiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Chłopaki pomocy:wesoly:!!!

Problem jest następujący. Najpierw po wymianie filtra paliwa z jakieś dwa tygodnie po normalnej jeździe samochód nie chciał odpalić. Zajżałem do filtra no i pusto, brak paliwa co świadczyło że układ paliwa jest zapowietrzony. Kupiłem znów nowy filtr (39 zeta) i zalałem paliwo. Dokładnie wszystko złożyłem no i po drgim kręceniu zafcia odpaliła. Jeździłem cału dzień gasząc i odpalając i było ok. Następnego dnia lipa i to samo, brak paliwa we filtrze i znów zapowietrzony Powtórzyłem czynność z zalaniem filtra. Zafcia odpaliła i pochodziła na wolnych obrotach tak z godzinkę z myślą niech się odpowietrzy Następnie gdy chciałem dodać gazu to gdy wszedł na 1,5 tys. zapaliła się kontrolka z kluczykiem i nie miał w ogóle mocy aby wejść na wyższe obroty a przy tym walił się z tłumika żrący biały dym Stwierdziłem żeby pojechać na kompa w celu zczytania błędów. Jazda była wku...jąca bo max 40 km/h najwyżej na trójce. Gość powiedział że nie ma żadnych błędów a wskazywało na kompie stan krytyczny, czego mi nie wytłumaczył i skasował 50 zeta zalecając przeczyszczenie przepływomierza, kolektora ssącego, przewodów podciśnienia, zaworu egr, odmy no i w ostateczności sprawdzić jakiś tam zawór zwrotny w pompie. Udałem się do znajomego mechaniora i zostawiłem w warsztacie, a że było to dzień przed Wigilią to za robotę się weźmie po Świętach. No i tak zostałem bez samochodu na Święta. Normalnie się tych Świąt odechciało a pozostał zajebisty humorek no i ta myśl co to za usterka, czy da rdą naprawić no i za ilę

Jeśli coś nie tak to z góry sorki bo jestem początkującym na tym forum

Jeśli możecie to podpowiedzcie co to jest za przzyczyna no i jak do tego podejść.

Wszystkim wszystkiego naj, naj na te Śwęta Bożego Narodzenia i Szcęścliwego Nowego Roku 2010!:wesoly:

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale myślę że jakby walneła pompa paliwa to by w ogóle i na wolnych obrotach nie chodził, a zośka chodzi tylko jak gazu dodam to w ogóle nie reaguje i z tyłu biały dym tak jakby byłoi coś zatkane czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no tak ale czyżby zapowietrzony układ był przyczyną braku wysokich obrotów i kopceniem na biało? Jutro jadę jescze raz na kompa może co wykryje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

W silnikach tdi jezeli masz nie szczelny uklad i bedzie sie dostawac obce powietrze moc silnika spada i kopci na czarno.Komp niczego nie wykarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniello3

kolego masz problem z zapowietrzeniem. Sądzę że kiepsko włożyłeś uszczelkę na pokrywce przewodów paliwowych bądź poluzował ci się przewód tej właśnie pokrywki. Zafirka musi mieć czubato w paliwka w zbiorniczku z filtrem i dobrze uszczelniona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jednak walneła pompa :mrgreen: DWywaliło błąd P1220 i mechanior powiedział że dół pompy, zatarcie mechaniczne. Stwierdził, że to przez złe paliwo. Ale się zastanawiam czy to też nie przez długie kręcenie jak był zapowietrzony, a może i był już czas nanią bo wcześniej też mi ciężko paliła jak była zimna (świece dobre) a przebieg 220 000 Koszt 3000zł i to regeneracja:evil: MASAKRA!!! Teraz sięzastanawiam czy regenerować i mieć półł roku gwarancji czu kupić jakąś urzywkę :lol:

PORADŹCIE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności