Skocz do zawartości

Numer silnika isuzu


Gość memento

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukam już po cały forum i nie mogę znaleźć takiego tematu. Mianowicie w którym miejscu jest numer silnika w 1.7 DTI isuzu? Niedługo zmieniam rozrząd i w sklepie mi powiedzieli żebym znał numer silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sklepie powiedziałem y17dt i nie było problemu.... Albo sprzedawca był bystry albo dał na krzywy ryj pierwszy z brzegu w każdym razie trafił. :wesoly: podejrzewam że wystarczy mu powyższe info plus ew żeby był pewien można dodać że to na pewno pasek nie łańcuch i rok produkcji auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w sklepie gadał że podobno w połowie 2000 roku była jakaś modyfikacja w silnikach isuzu i są dwa rodzaje kompletów rozrządów. Wie ktoś coś na ten temat? I co nikt nie wie na forum gdzie jest nabity numer silnika?:wesoly:?:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj rocznik auta i poczekaj ludzie teraz świętują nie czytają forum.

 

 

w 2000r. Przestali wkładac silniki oplowskie i zaczęli isuzu i chyba to jest ta różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam 2000 rok. Ale raczej isuzu z tego co widzę po zdjęciach.

Pod tym linkiem jest zdjęcie 1,7 isuzu: http://forum.opel24.com/y...iku-vt14747.htm

Różnica jest taka że na deklu od zaworów w silniku Isuzu jest napis Opel

a w silniku oplowskim jest napis diesel.

1.7 DT X17DTL 68 1998 - 2000

1.7 DTI Y17DT 75 2000 - 2006

1,7 CDTI Z17DTL 80 2002 :wesoly:

A pod tym linkiem znajdziesz gdzie jest oznaczenie dla silnika Y1,7DT

http://forum.opel24.com/rozrzad-17-dti-vt31400.htm#271126

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Kolega memento ma rację, sprzedawca wiedział o co chodzi. W 2000 roku była mała zmiana dotycząca koła napinacza w rozrządzie i tym się różni. Silnik ten sam o oznaczeniu y17dt, napis na plastiku też OPEL, a różnica w kole napinacza, wiem na pewno bo wymieniałem rozrząd w listopadzie i kupiłem ten nowszy a jak mechanik rozebrał to się okazało że był ten starszy no i trzeba było kupić drugi. Można też kupić nowszy i będzie pasował do starszego ale jeszcze trzeba cały zestaw kupić żeby przystosować do nowszego. Tu pod tym linkiem jest wyjaśnione co i jak: http://www.gatessingapore.com/europe/file_save_common.cfm?thispath=Europe%2Fdocuments_module&file=TB_025_E13_5563XS_GM_Isuzu_1_7D.pdf

 

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 21:01 ]

Pod linkiem masz zdjęcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3c915024bbab4a70.html

Według książki Sam naprawiam opel astra g i zafira. Oznaczenie i numer silnika znajdują się na płaskiej powierzchni kadłuba silnika po stronie koła zamachowego. Na zdjęciu jest to miejsce gdzie pokazuje strzałka zielona trochę zasłania rura powietrza, więc żeby odczytać trzeba się trochę pogłowić patrząc z różnych stron najlepiej jest się chyba przestrzelić między przewodami tak jak pokazuje strzałka żółta. Jest jeszcze jeden problem: mianowicie ta płaska powierzchnia lubi rdzewieć dobrze jest przed odczytaniem przetrzeć parę razy jakąś szmatą i sobie podświetlić tą powierzchnie z przeciwnego kierunku patrzenia, po wyczuciu odpowiedniego kąta patrzenia do świecenia wybite numery się bardziej "wykontrastują". Może to śmieszne ale u mnie zadziałało :lol: Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności